Artis Pabriks aicina attīstīt Latvijas un Japānas parlamentāro sadarbību

02.12.2014. 19:09

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 22. februārī, tiekoties ar Japānas parlamenta Ārlietu un aizsardzības lietu komitejas prezidentu Joiči Masudzoe (Youichi Masuzoe), aicināja turpināt abu valstu parlamentāro sadarbību. Puses vienojās, ka nākotnē jāturpina attīstīt Latvijas un Japānas sadarbība arī kultūras un tūrisma jomā.

Amatpersonas pārrunāja aktuālo situāciju Irākā un šīs valsts drošības spēku gatavību nodrošināt stabilitāti un mieru Irākā, kā arī Latvijas un Japānas devumu reģiona drošības nodrošināšanā.

Japānas parlamenta Ārlietu un aizsardzības komitejas prezidents ārlietu ministru informēja par Japānas un Āzijas valstu attiecībām, kā arī raksturoja situāciju kopumā šajā reģionā. Viņš uzsvēra atsevišķu valstu straujo ekonomisko izaugsmi pēdējo gadu laikā.

Artis Pabriks akcentēja, ka šobrīd viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm ir demokrātijas, valsts pārvaldes institūciju stiprināšana, sniedzot konsultācijas un piedāvājot savu ekspertīzi Eiropas Savienības austrumu kaimiņvalstīs.

Sarunas noslēgumā ārlietu ministrs Artis Pabriks uzaicināja Japānas parlamenta Ārlietu un aizsardzības lietu komitejas prezidentu Joiči Masudzoe šī gada oktobrī apmeklēt Latviju, lai atzīmētu Latvijas un Japānas divpusējo attiecību atjaunošanas piecpadsmitgadi.

(teksta beigas)