"Toyota" pārstāvis ārlietu ministram izsaka interesi apmeklēt Latviju

02.12.2014. 19:09

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 21.februārī vizītes laikā Japānā tikās ar Toyota Motor Corporation vadības pārstāvjiem, tai skaitā galveno izpilddirektoru, valdes locekli Shin Kanada, kurš izteica interesi apmeklēt Latviju jau šī gada martā, lai iepazītos ar Latvijas ekonomisko izaugsmi pēdējo gadu laikā.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka Toyota Baltic ir ieņēmis līdera pozīciju, sasniedzot labāko pārdošanas palielinājumu Eiropā, salīdzinot ar 2004.gadu: Baltijas valstīs automašīnu noiets palielinājies par 41%, Latvijā – par 52%.

Ministrs iepazīstināja Toyota vadību ar Latvijas un Japānas sadarbības virzieniem, īpaši kultūrā un izglītībā, taču uzsvēra, ka sadarbību varētu paplašināt arī citās jomās. Tieši Latvijas vēstniecības atvēršana Japānā ļaus attīstīt ciešākas ekonomiskās attiecības starp abām valstīm.

Toyota vadība savukārt iepazīstināja ārlietu ministru ar uzņēmuma vēsturi, jauno automašīnu loģistiku un tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Apliecinot galvenās uzņēmuma vērtības automašīnu ražošanā – tīra vide, enerģijas ekonomika un pārvietošanās drošība – ministram tika demonstrētas jaunās Toyota ražotās hibrīdautomašīnas, kas kombinēti izmanto gan degvielu, gan elektrodzinēju ierīces, būtiski ļaujot ekonomēt degvielu un samazinot vides piesārņojumu. Toyota galvenais izpilddirektors minēja, ka tās ir nākotnes tehnoloģijas, kurām šobrīd vēl nav citas alternatīvas. Lai gan pagaidām šo automašīnu tirdzniecība ir maza, tomēr, ņemot vērā ekoloģiskos apsvērumus, to ražošana un izmantošana noteikti pieaugs.

Sarunas gaitā Artis Pabriks arī minēja, ka Latvija cenšas uzlabot un paplašināt ekonomisko sadarbību ar bijušajām PSRS valstīm un Krieviju. Viņš uzsvēra, ka tas ir vēl neapgūts un augošs tirgus, kurā Latvija varētu palīdzēt arī citām valstīm veidot kontaktus.

(teksta beigas)