Ārlietu ministrs aicina Japānas pašvaldības sadarboties ar Latvijas vietvarām

02.12.2014. 19:09

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 20.februārī, tiekoties ar Kioto apgabala gubernatoru Keidži Jamadu  (Keiji Yamada) aicināja Japānas pašvaldības sadarboties ar Latvijas vietvarām. Viņš minēja, ka Rīgai ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Japānas pilsētu Kobi, tādēļ līdzīgu sadarbību varētu izvērst arī starp citām abu valstu pilsētām. Savstarpējo kontaktu nodibināšanai palīdzību sniegs arī Latvijas vēstniecība Japānā.

Kioto gubernators izteica pateicību ārlietu ministram, ka savas oficiālās vizītes ietvaros apmeklē arī bijušo Japānas galvaspilsētu Kioto – mūsdienu Japānas kultūras un tradīciju centru, kas palīdz labāk izprast japāņu domāšanas veidu.

Artis Pabriks pauda prieku, ka augsti attīstītā Japāna ir spējusi apvienot moderno ar tradicionālo, tādējādi uzturot saikni ar pagātni. Viņš minēja, ka, lai arī Latvija ģeogrāfiski atrodas tālu, mūsu valsts iedzīvotāji izrāda lielu interesi par Japānas kultūru un tradicionālajiem sporta veidiem. To apliecina arī Rīgas Kultūras skolas darbība Latvijā, kur ir iespēja apgūt japāņu valodu un tradīciju.

Kioto gubernators informēja, ka, lai gan Kioto ir Japānas kultūras centrs, pilsēta ir attīstīta arī industriāli, veicinot arī cita veida, ne tik vien kultūras, sadarbību.

Latvijas delegācijas vizītes mērķis Japānā - aktivizēt Latvijas un Japānas divpusējo dialogu politikā, ekonomikā un kultūrā, kā arī pārrunāt valstu attiecību aktualitātes.

(teksta beigas)