Vēstnieks Dainis Garančs atklāj Latvijas fotogrāfu darbu ekspozīciju Baku

23.09.2019. 15:05

2019. gada 20. septembrī vēstnieks Dainis Garančs piedalījās Azerbaidžānā notiekošā Starptautiskā mūsdienu mākslas festivāla “Maiden Tower. To Be a Woman” ietvaros organizētās izstādes “Art Exhibition presented by Diplomatic Missions” atklāšanā Baku. Tajā līdztekus Argentīnas un Meksikas mākslinieku darbiem izstādītas Latvijas fotogrāfu Jurģa Rikveiļa un Andreja Kovaļova kolekcijas.

Ekspozīcijas atklāšanas uzrunā vēstnieks uzsvēra, ka abu autoru veikumā labi parādīti Latvijas sieviešu spēka un izturības avoti. Jurģa Rikveiļa darbos redzamie latviešu tautas tērpi ir kultūras mantojums, ar kuru lepojamies un kas dod mums spēku jau daudzu paaudžu garumā. Savukārt Andreja Kovaļova fotogrāfijās atspoguļota meitene, kura nenogurdināmi pārvar Zemessardzes pamatapmācības pārbaudījumus.  

Starptautiskais mūsdienu mākslas festivāls “Maiden Tower. To Be a Woman”, kuru organizē ES pārstāvniecība Baku, ir pirmais dzimumu līdztiesībai jautājumiem veltītais kultūras forums Azerbaidžānā. Tas notiek no 17. līdz 27. septembrim gan Baku, gan vairākās citās Azerbaidžānas pilsētās. Šajā festivālā Latvija piedalās arī ar Signes Baumanes animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās”, kura tiks demonstrēta 24. septembrī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā