Latvija atbalsojas Monpeljē

25.07.2019. 13:14
Latvija atbalsojas Monpeljē

24. jūlijā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Francijas Republikā Imants Lieģis bija devies darba braucienā uz Monpeljē. Šī vizīte bija īpaša ar to, ka svinīgā pieņemšanā Latvijai tika uzdāvināta 1923. gadā toreizējās Latvijas operas vadības un mūziķu pasniegtā pateicības vēstule franču komponistam Vensānam d'Endī, kurš Latvijā viesojās, diriģējot vairākos koncertos Rīgā.

Vēsturisko dokumentu vēstniekam pasniedza komponista d'Endī brāļa mazdēls Bertjē de Lionkūrs (Berthier de  Lioncourt), pieņemšanā piedaloties “Le Festival Radio France Occitanie Montpellier” direktoram Žanam Pjēram Ruso, Latvijas institūta direktorei Vitai Timermanei-Moorai, kā arī Latvijas Radio korim un tā diriģentam Sigvardam Kļavam. Saņemot vēstuli, vēstnieks Imants Lieģis,  pateicās komponista d'Endī ģimenei par šo žestu, uzaicinot De Lionkūra kungu ar kundzi ierasties Latvijā, lai personīgi saņemtu pateicību no Latvijas valdības. Tāpat vēstnieks izteica pateicību festivāla rīkotājiem par uzaicinājumu, neslēpjot gandarījumu par Latvijas talantu atdzīšanu un aicināšanu piedalīties festivālā vairākus gadus pēc kārtas. Vienlaikus vēstnieks piebilda, ka vēstule tiks nogādāta Latvijas Republikas kultūras ministram, kurš, jaukas sakritības pēc, ir operdziedātājs.

Foto: no kreisās Bertjē de Lionkūrs, vēstnieks Imants Lieģis, Žans Pjērs Ruso

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā