Singapūras mākslas galerijā izrāda Latvijas filmu “Homo Novus”

24.05.2019. 17:52

2019. gada 18. maijā Singapūrā mākslas muzejā “National Gallery Singapore” Eiropas Savienības (ES) delegācijas organizētā Eiropas Savienības filmu festivālā (EUFF) ar Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Singapūrā atbalstu tika izrādīta arī Latvijas filma “Homo Novus”.

Šī bija jau piektā reize, kad Latvija piedalās ar savu filmu EUFF festivālā. Pirmo reizi tajā piedalījāmies 2015. gadā, un kopš tā laika Singapūrā ir izrādītas šādas filmas: “Sapņu komanda 1935”, “Ručs un Norie”, “Es esmu šeit”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” un šogad – “Homo Novus”.

Uz izrādi bija ieradušies teju divi simti skatītāju – to vidu “Singapore Film Society” priekšsēdētājs Kenets Tans (Kenneth Tan), ES delegācijas Singapūrā vadītāja vietnieks, diplomāti no ES vēstniecībām, Singapūras mākslas augstskolas “LaSalle Colllege of Arts” akadēmiskais personāls un studenti, vairāki LIAA sadarbības partneri un Latvijas diasporas pārstāvji.

Atklāšanas uzrunā LIAA pārstāvniecības vadītāja Singapūrā Lāsma Līdaka iepazīstināja klātesošos ar Latviju un filmu “Homo Novus”. L. Līdaka norādīja, ka filma ir balstīta uz 20 gs. latviešu rakstnieka Anšlava Eglīša 1944. gada romāna “Homo novus” motīviem. A. Eglītis ir bijis ļoti spilgta personība, kas izsūtījumā ASV sarakstījis vairāk nekā 50 noveles un stāstus, viņš ir bijis kino un teātra kritiķis ASV iznākošajam latviešu laikrakstam “Laiks”, piedalījies Oskaru un “Golden Globe” žūrijā un, protams, bijis viens no prasmīgākajiem latviešu prozas meistariem ar savu īpašo stilu. Tapāt L. Līdaka minēja, ka filmas aktieri spēlē, daļēji balstoties uz tā laika mākslinieku prototipiem, un izrādītie mākslas darbi ir latviešu mākslas vēsture. Ņemot vērā, ka lielākā daļā filmā izskanējušās mūzikas ir Raimonda Paula skaņdarbi, klātesošie arī tika iepazīstināti ar maestro mūzikas rakstīšanas fenomenu un atpazīstamību ne tikai Latvijā, Krievijā un citās kaimiņvalstīs, bet arī citur pasaulē, tostarp Japānā.

Pēc filmas izrādīšanas tika saņemtas lieliskas atsauksmes gan par pašu filmu, gan par tajā izskanējušo mūziku.

Festivāla mājas lapa un Latvijas filmas daļa: http://euff.sg/films/latvia/index.html

Latvijai nav diplomātiskās pārstāvniecības Singapūrā. Latvijas vēstnieks Singapūrā Normans Penke rezidē Rīgā. LIAA pārstāvniecība Singapūrā darbojas kopš 2016. gada.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā