Aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēs Vāciju

15.04.2019. 08:05
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēs Vāciju

No 15. līdz 17. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies darba vizītē Berlīnē, Vācijā.

Vizītes laikā Pabriks tiksies ar Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen), lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī Eiropas Savienības un NATO aizsardzības politikas aktualitātes. 

Tāpat aizsardzības ministrs tiksies ar Vācijas Bundestāga Aizsardzības lietu pilnvaroto Hansu Peteru Bartelu (Hans - Peter Bartels), lai apspriestu abu valstu  aizsardzības sadarbības jautājumus. 

Vizītes ietvaros Pabriks arī piedalīsies Vācijas Aizsardzības ministrijas rīkotajā Lielajā vakara jundā, kas veltīta NATO Spēku virspavēlniekam Eiropā.

Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas jūras un piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā, kā arī NATO 1. pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Vācijas karavīri regulāri piedalās kopīgās militārās mācībās Latvijā kopā ar Latvijas un citu sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem.

Informāciju sagatavoja Aizsardzības mininstrijas Militāri publisko attiecību departaments

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā