Vēstiece Skujiņa Frankfurtē atklāj Baltijas un Ziemeļvalstu nākotnes tehnoloģiju forumu

28.03.2019. 18:33
Vēstiece Skujiņa Frankfurtē atklāj Baltijas un Ziemeļvalstu nākotnes tehnoloģiju forumu

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 28.martā ar uzrunu atklāja augsta līmeņa Baltijas un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight) nākotnes tehnoloģiju forumu Frankfurtē pie Mainas, kura centrālās tēmas bija e-mobilitāte un energoefektivitāte.

“Inovācijām un tehnoloģiskajai attīstībai Latvijas ekonomiskā šobrīd ir īpaša nozīme. Pirms gada Latvijas valdība sāka īstenot Datos balstītas nācijas konceptu, kura prioritāte ir informācijas un telekomunikācijas tehnoloģiju attīstība, harmonizējot valsts un privāto sektoru sadarbību,” pauda vēstniece Skujiņa, norādot, ka šīs nozares īpatsvars ekonomikā jau sasniedzis gandrīz 20% robežu.

Forumā “Aufbruchstimmung und Zukunftstechnologien in den NB8-Staaten” jeb “Progress un nākotnes tehnoloģiju attīstība NB8 valstīs” piedalījās Hesenes federālās zemes parlamenta prezidents Boris Reins (Boris Rhein), Eiropas lietu ministre Lūcija Putriha (Lucia Puttrich), Baltijas un Ziemeļvalstu vēstnieki Vācijā. Foruma ietvaros tika rīkota paneļdiskusija, kurā piedalījās tādu nozīmīgu tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji kā BASF, Scania, Statkraft un citi. Diskusiju vadīja Frankfurter Allgemeine Zeitung ekonomikas daļas redaktors Niklass Zaboji (Niklas Zaboji). Pasākumu apmeklēja plašs uzņēmēju, valsts sektora pārstāvju, nozares speciālistu un citu interesentu loks.

Foruma, kurš šogad norisinājās otro reizi, iniciatori ir Latvijas goda konsuls Hesenes federālajā zemē Prof.Dr. Rīdigers von Rozens (Rüdiger von Rosen) un citi Baltijas un Ziemeļvalstu goda konsuli.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā