Latvijas vēstniecībā Izraēlā viesojas Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas pārstāvji

20.03.2019. 11:19

2019.gada 19.martā Latvijas vēstniece Izraēlas valstī Elita Gavele tikās ar Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas pārstāvjiem Jāni Smelteru un priesteri Andreju Mediņu, kuri ieradušies Izraelā, lai turpinātu sarunas ar Nācaretes Pasludināšanas bazilikas pārstāvjiem par Aglonas Dievmātes tēla mozaīkas izvietošanu Nācaretes Pasludināšanas bazilikas galerijā.

Pāvests Pāvils VI savulaik aicināja visas tautas dāvināt Dievmātes mozaīkas Pasludināšanas bazilikai, kur tās tiek izvietotas bazilikas ārpusē esošajā galerijā. Šobrīd galerijā atrodas apmēram 70 mozaīkas no dažādām valstīm, un to skaits nepārtraukti palielinās. Savas mozaīkas tur ir uzstādījušas liela daļa pasaules valstu. Pēc Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa pārstāvju teiktā, uzsākot šo projektu, bijusi pārliecība par šī projekta nozīmīgumu Latvijai. Mozaīka būs izvietota skaistā vietā un to varēs redzēt ne tikai tūristi un kristieši no visas pasaules, bet arī Latvijas viesiem būs lepnums par savas valsts pārstāvniecību Nācaretes Pasludināšanas bazilikas galerijā.

Svētā Kapa bruņinieku ordenis Latvijā ir dibināts 2014.gadā un šobrīd Latvijā ir 12 šī ordeņa dalībnieki. Ordenis ir katoļu baznīcas labdarības organizācija un apvieno apmēram 30 tūkstošus ordeņa biedrus visā pasaulē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā