Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla piedalīsies starptautiskā konferencē par Eiropas nākotni Vatikānā

26.10.2017. 11:49

No 27. līdz 29. oktobrim Vatikānā norisināsies starptautiska konference par Eiropas nākotni “(Pār)domāt par Eiropu. Kristiešu ieguldījums Eiropas projekta nākotnē” (“(Re)thinking Europe. A Christian contribution to the future of the European Project”). Latviju konferencē pārstāvēs ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece pie Svētā Krēsla Veronika Erte.

Konferenci atklās Svētā Krēsla valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins (Pietro Parolin), Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas prezidents kardināls Reinhards Markss (Reinhard Marx) un Eiropas Komisijas pirmais viceprezidents Franss Timmermanss (Frans Timmermans), kā arī bijušais Eiropas Parlamenta prezidents Pats Kokss (Pat Cox).

28. oktobrī paredzēta konferences dalībnieku audience pie pāvesta Franciska, kurš tos uzrunās par Eiropas projektu. Audience noslēgs dalībnieku diskusijas darba sesijās, kuras vadīs ES delegācijas pie Svētā Krēsla vadītājs un akreditēto ES valstu vēstnieki, arī Latvijas vēstniece Veronika Erte. 

Konferenci organizē Svētais Krēsls un Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisija (Commission of the Bishops' Conferences of the European Community, COMECE). Plānots, ka dialogā par Eiropas aktuālajiem jautājumiem iesaistīsies apmēram 350 dalībnieki no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp augsta līmeņa ES politiķi, vēstnieki, akadēmisko aprindu un dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji.

Vairāk par konferenci: http://www.comece.eu/site/eu60dialogue/home

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā