Latvija uzsver kodoldrošības jautājumu nozīmi

19.09.2017. 15:05

No 18. līdz 22. septembrim Vīnē, Austrijā, norisinās Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) (International Atomic Energy Agency) 61. Ģenerālā konference. Tās laikā Latvija uzstājās ar nacionālo paziņojumu, kurā uzsvēra kodoldrošības jautājumu nozīmi aktuālajā drošības situācijā un SAEA lomu kodoldrošības veicināšanā gan reģionāli, gan globālā līmenī. Latvija stingri nosodīja Ziemeļkorejas bezatbildīgās, agresīvās un provokatīvās darbības, veicot ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumus, kas aizvien palielina nestabilitāti un apdraud mieru un drošību pasaulē. Latvija arī uzsvēra Kopējā visaptverošā rīcības plāna Irānas kodolprogrammas ierobežošanai nozīmi, kā arī atzīmēja nepieciešamību stiprināt un īstenot Kodolieroču neizplatīšanas līgumu.

Latvija arī paziņoja par savu nodomu kļūt par vienu no SAEA reģionālo semināru rīkošanas centriem Austrumeiropas, Centrālāzijas un Kaukāza reģiona mediķiem un speciālistiem kodoldrošības un radiācijas drošības jomā. Šogad Latvija rīkos divus šādus reģionālos seminārus. 2016. gadā Latvijas institūcijas pirmo reizi jau organizēja trīs šādus reģionālos seminārus, kas guva starptautisko ekspertu un SAEA atzinību.

Konferences prezidents pateicās Latvijai par ieguldījumu 60. Ģenerālās konferences vadīšanā. 2016. gadā konferences viceprezidenta pienākumus, kā arī no 2015. līdz 2017. gadam SAEA valdes viceprezidenta pienākumus pildīja Latvijas vēstnieks Bahtijors Hasans. Latvijas delegāciju 61. Ģenerālajā konferencē vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

Uzziņai

Starptautiskā atomenerģijas aģentūra ir organizācija, kuras darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana miermīlīgiem mērķiem. Latvija šobrīd ieņem viceprezidenta amatu SAEA valdē. Latvija ir SAEA dalībvalsts kopš 1997. gada.

Ģenerālā konference ir politikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas institūcija un Starptautiskās atomenerģijas aģentūras nozīmīgākais gada pasākums. Tās laikā tiek izskatītas un apstiprinātas aģentūras darbības prioritātes un budžets, ievēlētas jaunas SAEA valdes dalībvalstis, kā arī lemts par citiem svarīgiem aģentūras dienaskārtības jautājumiem.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā