Latvija paraksta 15. protokolu, ar kuru groza Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju

09.05.2017. 15:48

Saskaņā ar Latvijas Ministru kabineta rīkojumu, šodien, 9. maijā Strasbūrā, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Eiropas Padomē Ivars Pundurs, piedaloties Eiropas Padomes ģenerālsekretāra vietniecei Gabrielai Bataini-Dragoni (Gabriella Battaini-Dragoni), parakstīja Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 15. protokolu.

2013. gada 24. jūnijā Strasbūrā tika atvērts parakstīšanai Konvencijas 15. protokols, kas groza Konvencijas tekstu daļā par sūdzību izskatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā (Tiesa). Konvencijas 15.protokols ratificēšana sniegs papildus garantijas Latvijas iedzīvotājiem, ka viņu sūdzības par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem Tiesā nākotnē tiks izskatītas ātrāk un efektīvāk.

15.protokols paredz iekļaut Konvencijā atsauces uz Tiesas judikatūrā izveidoto valstu rīcības brīvības doktrīnu un subsidiaritātes principu - primārā atbildība par Konvencijā garantēto tiesību un brīvību nodrošināšanu gulstas uz Konvencijas dalībvalstīm. Vairāki 15. protokolā paredzētie Konvencijas grozījumi ir vērsti uz Tiesas darba uzlabošanu. Piemēram, tiek saīsināts termiņš sūdzības iesniegšanai Tiesā, proti, personai tas būs 4 mēneši pēc galīgā nolēmuma pieņemšanas nacionālajā līmenī līdzšinējo 6 mēnešu vietā.

Protokols stāsies spēkā, kad visas Konvencijas dalībvalstis būs to ratificējušas. Šobrīd 15. protokolu no 47 Konvencijas dalībvalstīm parakstījušas ir 45, bet ratificējušas – 33 dalībvalstis.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā