Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis piedalās tikšanās ar Bosnijas un Hercegovinas ārlietu ministru

17.12.2016. 13:47

14.decembrī Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Banja Lukā vēstnieks Alberts Sarkanis  piedalījās Bosnijas un Hercegovinas ārlietu ministra Igora Crnadaka (Igor Crnadak) rīkotajā tikšanās ar šajā valstī akreditētajiem Eiropas Savienības 18 vēstniekiem.

Ministrs norādīja, ka neraugoties uz visai sarežģīto valstiski administratīvo sadrumstalotību, politiskajām spriedzēm īpaši reģionos un risināmajām daudzajām sociāli-ekonomiskajām problēmām un nepieciešamajām reformām, 2016. gads valstij daudzos aspektos ir bijis arī veiksmīgs. Ir panākta trauslā vienprātība par straujāku eiropeiskās idejas stiprināšanas un integrācijas gaitu. Šī gada februārī Bosnija un Hercegovina iesniedza pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā, septembrī un decembrī ES vadošās institūcijas ir pozitīvi vērtējušas BiH panākto. Nākošā gada laikā valstij, pirms tā sasniegtu kandidātvalsts statusu, būs jāsniedz pārskats resp. atbildes uz Eiropas komisijas apjomīgo Questionnaire. Tā īstenošanai valsts ir apstiprinājusi īpašu darba plānu un mehānismu. ES Delegācijas vadītājs Larss Gunnars Vigemarks (Lars Gunnar Wigemark) augstu vērtēja Bosnijas un Hercegovinas pēdējā gada darbu, kas gan ir tikai ceļa sākums pilnvērtīgai integrācijai ES.    

Vēstnieks A.Sarkanis, atsaucoties uz ES Delegācijas vadītāja vēstnieka Vigemarka vērtējumu, uzsvēra, ka valsts reformu un eiropeiskās integrācijas gaitā ir būtiski ne tikai kvantitatīvie rādītāji un atspoguļojumi, bet jo vairāk kvalitatīvie sasniegumi. Vēstnieks sarunā ar ārlietu ministru I.Crnadaku arī rosināja Bosnijas un Hercegovinas pusi izmantot iespējas divpusējā jomā, īpaši jauniešiem, akcentējot juridisko un ekonomisko zinātņu studiju apguvi Latvijas augstskolās.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā