Ukrainā tiek atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadiena

17.11.2016. 14:49

17. novembrī Latvijas vēstniecība Ukrainā rīkoja svētku pieņemšanu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai. Svētku pieņemšanā piedalījās ārvalstu diplomāti, Ukrainas valsts amatpersonas un politiķi, uzņēmēji, mediju, kultūras nozares un Latvijas diasporas pārstāvji Ukrainā.

Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns savā uzrunā uzsvēra, ka 20. gadsimts Latvijā ienesa lielu satricinājumu Latvijai un tās tautai – neatkarības zaudēšanu, deportācijas, emigrāciju. Tomēr, nepadodoties, Latvijai izdevās mierīgā ceļā atjaunot savu valstiskumu. Tāpēc vēstnieks izteica pateicību tām valstīm, kas nekad neatzina Latvijas prettiesisko iekļaušanu Padomju Savienībā.

Tāpat vēstnieks J.Poikāns norādīja, ka Latviju un Ukrainu vieno līdzīga vēsture, tomēr abām valstīm ir izdevies saglabāt savu nacionālo identitāti. Vēstnieks izteica pārliecību, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu tās ciešākai integrācijai ar ES un ukraiņu vēlmi būvēt modernu Eiropeisku valsti.

Pieņemšanas laikā viesiem bija iespēja iepazīties ar tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem no Latvijas. Latvijas vēstniecība Ukrainā izsaka patiesu pateicību Latvijas uzņēmējiem par atbalstu pieņemšanas rīkošanā: SIA “Lattelecom”, AS “Latvijas Balzams”, ZS “Ķelmēni”, SIA “Salmo”, SIA “Birzi”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā