Latvijas pārstāve pirmo reizi darbosies ANO Darba grupā par patvaļīgu aizturēšanu

04.10.2016. 13:42

Š.g. 30.septembrī Ženēvā ANO Cilvēktiesību padome apstiprināja Latvijas pārstāves Elīnas Šteinertes kandidatūru ANO Darba grupā par patvaļīgu aizturēšanu. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas pārstāvis ir iecelts šajā Darba grupā.

ANO Darba grupā par patvaļīgu aizturēšanu darbojas pieci pārstāvji– pa vienam no katras reģionālās grupas. Darba grupas mandātā ietilpst patvaļīgas aizturēšanas gadījumu izmeklēšana saskaņā ar starptautiskajiem cilvēktiesību standartiem, tostarp dodoties valstu vizītēs. Tāpat darba grupa sniedz vadlīnijas un ieteikumus ANO dalībvalstīm, kā arī regulāri sagatavo ziņojumus ANO Cilvēktiesību padomei.

Dr E. Šteinertei ir plaša akadēmiska un praktiska pieredze cilvēktiesību jomā. E.Šteinerte ir Bristoles Universitātes Cilvēktiesību Īstenošanas Centra (Human Rights Implementation Centre) zinātniskā pētniece, kā arī ir strādājusi par starptautisko un Eiropas tiesību pasniedzēju. E.Šteinertes akadēmiskais darbs un praktiskā pieredze aptver tādas jomas kā ANO Konvencijas pret spīdzināšanu un citiem nežēlīgas, necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās vai sodīšanas veidiem Papildprotokola (OPCAT) ieviešana, nacionālo prevencijas mehānismu izveide, apstākļi un cilvēktiesību ievērošana brīvības atņemšanas vietās un citas. Kopš 2012.gada E.Šteinerte eksperta kapacitātē darbojas Ārlietu ministrijas Starptautisko un Eiropas tiesību neatkarīgo ekspertu padomē.

Latvija aktīvi strādā, veicinot ekspertu pārstāvību ANO cilvēktiesību institūcijās. Šobrīd Latvijas pārstāve Ilze Brands-Kehris ir ievēlēta ANO Cilvēktiesību komitejā. Tāpat Latvija ir ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē līdz 2017.gada beigām, un Latvijas pastāvīgais pārstāvis ANO J.Kārkliņš šobrīd pilda Padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā