Vēstnieks Bahtijors Hasans pārvēlēts Starptautiskās atomenerģijas aģentūras valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā

03.10.2016. 17:02

3. oktobrī Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) valdes sēdē tika ievēlēts valdes priekšsēdētājs un divi priekšsēdētāja vietnieki, tai skaitā valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā uz vēl vienu gadu tika pārvālēts Latvijas vēstnieks Bahtijors Hasans. Pārstāvja darbība priekšsēdētāja vietnieka amatā Latvijai paver plašākas iespējas dalībai aģentūras lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī sniedz iespēju pilnvērtīgāk aizstāvēt nacionālās intereses. Latvija ir uzņēmusies valdes priekšsēdētaja vietnieka pienākumus kopā ar Spāniju, savukārt priekšsēdētāja vietu šogad ieņem Dienvidāfrika.

Latvija kā SAEA valdes locekle turpinās darboties, lai veicinātu kodoldrošību un kodoltehnoloģiju miermīlīgu izmantošanu. Latvijas prioritāte būs sekmēt augsta līmeņa kodoldrošības standartu un Kodolieroču neizplatīšanas līguma drošības garantiju ieviešanu globālā mērogā. Liela uzmanība tiks pievērsta vienošanās ar Irānu par Kopējo visaptverošo rīcības plānu ieviešanā.

Kā valdes priekšsēdētāja vietniekam Latvijas pārstāvim būs cieši jāsadarbojas ar priekšsēdētāju, piedaloties dalībvalstu neformālajās konsultācijās pirms valdes sēdēm un iesaistoties aģentūras personāla politikā.

SAEA valde ir politikas un budžeta plānošanas orgāns. Valde apstiprina drošības garantiju līgumus, izstrādā kodoldrošības standartus, izskata gadījumus, kad valstis neievēro Kodolieroču neizplatīšanas līguma nosacījumus, kā arī ievēl amatā SAEA ģenerālsekretāru.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā