Vēstnieks Bahtijors Hasans pildīs Starptautiskās atomenerģijas aģentūras Ģenerālās konferences viceprezidenta pienākumus

23.09.2016. 20:23

No 26. līdz 30. septembrim norisinās Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) Ģenerālā konference, vienlaikus atzīmējot arī SAEA pastāvēšanas sešdesmitgadi. Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans pildīs šīs Ģenerālās konferences viceprezidenta pienākumus, aizvietojot Ģenerālās konferences prezidentu (vadītāju), kā arī piedaloties jautājumos par konferences darba kārtību un dalībnieku pilnvarām.

Latvijas delegācijas Ģenerālajā konferencē vadītājs būs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, kurš uzstāsies ar uzrunu par Latvijas prioritātēm SAEA. Tajās ietilpst kodoldrošība pasaulē un reģionā, kā arī dalība tehniskās sadarbības programmā, kas sniedz finansiālu ieguldījumu apmācībām, aprīkojumam un ekspertīzei radiācijas drošībā un kodoldrošībā Latvijas  valsts institūcijām un medicīnas un zinātnes sektoriem.

Ģenerālā konference ir politikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas institūcija un SAEA nozīmīgākais gada pasākums, kura laikā tiek izskatītas un apstiprinātas Aģentūras darbības prioritātes un budžets, ievēlētas jaunas SAEA Valdes dalībvalstis, kā arī lemts par citiem svarīgiem Aģentūras dienas kārtības jautājumiem, tādiem kā Aģentūras aktivitātes Ziemeļkorejas kontekstā, kā arī kodolobjektu uzraudzība Tuvajos Austrumos. Tāpat arī Ģenerālās konferences laikā tiek skatītas un apstiprinātas rezolūcijas par SAEA kompetences jautājumiem, kā, piemēram, būtiskākās rezolūcijas ir par kodoldrošību un tehnisko sadarbību.

Latvijā šogad tiek īstenoti divi tehniskās sadarbības projekti radiācijas drošības un kodolmedicīnas jomā, kā arī pirmo reizi tiek organizēti trīs SAEA starptautiskie semināri Austrumeiropas, Centrālāzijas un Kaukāza reģiona mediķiem un speciālistiem kodoldrošības un radiācijas drošības jomā. Projektu izpilde notiek ciešā sadarbībā starp SAEA un Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centru.

Ģenerālās konferences laikā tiek rīkoti arī dažādi ar kodolenerģijas jautājumiem saistīti blakus pasākumi, piemēram, Zinātniskais forums “Kā kodoltehnoloģijas var palīdzēt ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai”.

Starptautiskā atomenerģijas aģentūra ir organizācija, kuras darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana miermīlīgiem mērķiem. Latvija šobrīd ir viena no aktīvākajām SAEA 168 dalībvalstīm, ieņemot viceprezidenta amatu SAEA Valdē, kā arī vadot SAEA Vidējā termiņa stratēģijas 2018.-2023.gadam izstrādi. Latvija ir SAEA dalībvalsts kopš 1997. gada.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā