Vēstnieks Einars Semanis tiekas ar Maltas Ordeņa lielmestru

09.10.2015. 18:03

9. oktobrī Maltas Ordeņa pilī Romā Latvijas vēstnieks Maltas Ordenī Einars Semanis tikās ar Neatkarīgā militārā hospitālā Svētā Jeruzalemes, Jāņa, Rodas un Maltas Ordeņa lielmestru Fra Metjū Festingu (Fra’Matthew Festing).

Vēstnieks lielmestram nodeva Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sveicienus un laba vēlējumus. Pateicībā pieņemot sveicienus, lielmestrs lūdza vēstnieku nodot Latvijas prezidentam ielūgumu ar vizīti viesoties Maltas Ordenī. Abas puses bija vienisprātis, ka kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas 1995. gadā Latvijas un Maltas Ordeņa attiecības ir bijušas ļoti labas, draudzīgas un cieņas pilnas. Lielmestrs ar pateicību atcerējās savu oficiālo vizīti Latvijā 2008. gada oktobrī. E. Semanis izteica pateicību Maltas Ordenim par gadu gaitā sniegto palīdzību Latvijas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, kas tika uzsākta vēl pirms diplomātisko attiecību nodibināšanas. Vēstnieks īpaši uzsvēra sniegto palīdzību veselības aprūpē, labdarības akcijās, izglītojošā darbībā un rūpēs par bāreņu namiem, pansionātiem un invalīdiem. Maltas Ordenis ir sniedzis finansiālo atbalstu Saldus Svēto apustuļu Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas celtniecībā. E. Semanis atzīmēja, ka no savas darbības sākuma Maltas Ordenis dažādu labdarības projektu veidā Latvijā ir ieguldījis ap 7 miljoniem eiro.

Vēstnieks uzsvēra, ka Latvijā augstu vērtē Ordeņa sociāli humanitāro misiju pasaulē, kas ir balstīta uz labdarību, nesavtību un solidaritāti. Tā simboliski atspoguļota arī Ordeņa devīzē:"Aizstāvēt ticību un kalpot nabadzīgajiem" (Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum). Lielmestrs un vēstnieks sarunas gaitā dalījās domās par situāciju, kas veidojās sakarā ar patvērumu meklētāju strauji pieaugušo plūsmu Eiropā, situāciju Ukrainā un Sīrijā. E. Semanis atzīmēja, ka Latvijā novērtē Maltas Ordeņa plašo un efektīvo darbību, sniedzot juridisko, medicīnisko un cita veida palīdzību patvēruma meklētājiem dažādās Eiropas zemēs. Abas puses bija vienisprātis, ka ir jāizpēta iespējas Maltas Ordenim un Latvijai sadarboties, uzņemot patvēruma meklētājus Latvijā. Šajā jomā Maltas Ordenim ir ļoti liela starptautiska pieredze.

Tikšanās noslēgumā lielmestrs ar lielu pateicību un interesi saņēma dāvanu no Latvijas – albuma Terra Mariana faksimilizdevuma mazo versiju un zinātniskos komentārus šim izdevumam. Vēstnieks, pasniedzot dāvanu, pasvītroja, ka šogad Latvijā tiek svinēta “Marijas zemes” 800. gadu jubileja. No lielmestra vēstnieks Maltas Ordeņa piemiņas medaļu, kas veltīta Svētajam Pāvilam.

Vizītes laikā Romā vēstnieks tikās arī ar Maltas Ordeņa diplomātisko padomnieku, vēstnieku Leončīni Bartoli (Leoncini Bartoli).     

E. Semanis ir arī Latvijas vēstnieks Lietuvas Republikā.                           

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā