Latvijas pārstāvji piedalās starptautiskā konferencē „Dzintars medicīnas vēsturē

17.09.2015. 15:58

15. un 16. septembrī Kaļiņingradā Imanuela Kanta vārdā nosauktajā Baltijas federālajā universitātē notika starptautiska zinātniska konference „Dzintars medicīnas vēsturē”, kurā piedalījās zinātnieki no Latvijas, Lietuvas, Portugāles, Baltkrievijas, ASV un Krievijas. No Latvijas pasākumā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta direktors Juris Salaks, dzintara diega izgudrotāja Inga Ļašenko un citi pētnieki.

Vienlaikus 15. septembrī Kaļiņingradas Dzintara muzejā tika atklāta starptautiska izstāde „Dzintars: mīti un zinātne”, kas tika organizēta sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, Nikolaja Kopernika Toruņas Universitātes bibliotēku Polijā, kā arī Krievijas un Itālijas privātkolekcionāriem. Izstādē apskatāmi 200 eksponātu. No Rīgas Medicīnas vēstures muzeja ir atceļojošas retas 16.-18. gadsimta grāmatas ar ārstnieciskām receptēm, kuru sastāvā minēts dzintars, dažādas mēģenes, instrumenti dzintara sviesta ieguvei.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz 2016. gada 20. janvārim.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā