Latvijas prezidentūrai veltītā koncertā Strasbūrā muzicē diriģents Ainārs Rubiķis, pianists Reinis Zariņš un Strasbūras Filharmoniskais orķestris

10.06.2015. 14:41

9. jūnijā Strasbūras Konservatorijā (Cité de la musique et de la danse) notika Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē noslēgumam veltīts koncerts. Pie Strasbūras Filharmoniskā orķestra diriģenta pults stājās daudzsološais Ainārs Rubiķis, savukārt klavieru solo izpildīja izcilais pianists Reinis Zariņš. Koncerta programmā bija klausāmi Riharda Vāgnera un divu latviešu komponistu - Pētera Vaska un Pētera Plakida - skaņdarbi.

„Laikmetīgums, unikalitāte un izcilība – tās ir trīs Latvijas prezidentūras kultūras programmas pamatvērtības, kuras jums būs iespēja izdzīvot arī šīvakara koncertā”, koncerta viesus uzrunāja Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Rolands Lappuķe, un piebilda, ka par koncerta vienojošo pavedienu varētu uzskatīt vienu no mūsdienu Eiropas sabiedrības fundamentiem – brīvu cilvēku kustību. Iepazīstinot ar latviešu komponistu skaņdarbiem, vēstnieks uzsvēra: „Pētera Vaska šedevrs Viatore, tulkojumā - ceļotājs, atspoguļo cilvēka dzīves ritumu – ceļojumu, kas paceļ indivīdu līdz zvaigžņotajam visumam. Savukārt Pētera Plakida agrā jaunībā komponētā skaņdarba Mūzika klavierēm, stīgām un timpāniem pamatā ir latviešu tautasdziesma Ej, saulīte, drīz pie Dieva. Šis opuss ir kā sacelšanās dziesma pret tā laika apspiedēju varu. Tas ir kā intelektuāls ceļojums Rietumu virzienā, ko gāja daudzi latvieši pēc Otrā pasaules kara, un kas noveda līdz Eiropas Savienības izveidei un tādējādi arī Latvijas prezidentūrai, ko atzīmējam šodien.”

Koncerts pulcēja vairāk nekā 450 klausītāju, kuru vidū bija arī Eiropas Padomes ģenerālsekretāra vietniece, Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī vairāku Eiropas Padomes dalībvalstu vēstnieki. Kuplā skaitā koncertu apmeklēja Strasbūras iedzīvotāji un latviešu diasporas pārstāvji.

Diriģents Ainārs Rubiķis pēc uzvaras Gustava Mālera diriģentu konkursā 2010. gadā ir kļuvis par vienu no Eiropā pieprasītākajiem jaunajiem maestro. Viņš diriģē koncertus Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Dānijā, Francijā, Polijā, Portugālē un Vācijā, kā arī operas izrādes Japānā. Ainārs Rubiķis bijis Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents.

Daudzu starptautisku konkursu laureāts pianists Reinis Zariņš ir sadarbojies ar tādiem pasaulslaveniem diriģentiem kā Pjērs Bulēzs, Peters Etvošs un Pablo Erass-Kasado. Kā solists un kamermūziķis viņš ir koncertējis prestižākajās Eiropas un ASV koncertzālēs. Pianists regulāri sniedz koncertus arī Latvijā un sadarbojas ar Latvijas vadošajiem orķestriem.

Koncertu ar Strasbūras domes atbalstu rīkoja Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts sadarbībā ar Strasbūras Filharmonisko orķestri. Koncerts iekļauts Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā