Eiropas Padomē un Elzasas reģionā koncertē Rīgas kamerkoris „Blagovest”

15.05.2015. 17:46

No 10. līdz 17. maijam par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē ar vairākiem koncertiem Francijas Elzasas reģionā viesojas Rīgas pareizticīgo kamerkoris „Blagovest”.

14. maijā koris uzstājās Francijas pilsētas Savernas Protestantu baznīcā. „Tāpat kā Eiropas Savienības vadmotīvs ir „vienotība dažādībā”, tāpat arī šīvakara koncertā, kas veltīts Latvijas prezidentūrai, uzstāsies koris, kurā sadziedas vairākas tautības. Turklāt zīmīgi, ka pareizticīgo mūzika skanēs tieši luterāņu baznīcā,” koncertu atklājot uzsvēra Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Rolands Lappuķe. Koncerta programmā bija gan sakrālās, gan laicīgās mūzikas skaņdarbi, gan arī latviešu kormūzikas klasika un tautas dziesmas. Koris izpildīja Lūcijas Garūtas, Jāzepa Vītola, Aleksandra Arhangeļska un Georga Pelēča skaņdarbus, kā arī piešķīra savu īpašo skanējumu Sergeja Rahmaņinova un Alfrēda Šnitkes muzikālajiem šedevriem.

12. maijā „Blagovest” ar latviešu komponistu dziesmām uzstājās Eiropas Padomes Ministru komitejas sanāksmju zālē. Savukārt 16. maijā Rīgas kamerkoris kopā ar Strasbūras Filharmoniskā orķestra kori piedalīsies Strasbūras katedrāles tūkstošgadei veltītā koncertā Strasbūras katedrālē.

„Blagovest” viesošanos Elzasas reģionā organizē Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Elzasas Reģiona padomi, Strasbūras Filharmoniskais orķestri, Elzasas biedrību „Arts et Lumières » un Savernas protestantu draudzi.

Kamerkoris „Blagovest” dibināts 1990. gadā, un tajā apvienojušies dažādu Latvijā dzīvojošu tautību dziedātāji - gan profesionāļi, gan amatieri. Kora daiļrades diapazons ir ļoti plašs – sākot ar Bizantijas tradīcijās balstītiem monofoniskiem dziedājumiem līdz pat zināmu mūsdienu autoru skaņdarbiem. „Blagovest” ir Vispārējo latviešu Dziesmu svētku laureāts, kā arī 2014. gada Pasaules koru olimpiādes zelta medaļas ieguvējs sakrālās mūzikas kategorijā. Kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Rīgas Pārdaugavas Svētās Trijādības baznīcas reģents Aleksandrs Brandavs.

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Padomē
67, Allée de la Robertsau, 67000 Strasbourg, France
Tālrunis: 33 3 88247080
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā