Pakistānā atklāta Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

25.02.2015. 17:02

24. februārī Eiropas Savienības (ES) delegācijā Islamabadā notika svinīgā pieņemšana par godu Latvijas prezidentūrai ES Padomē, kurā piedalījās ES valstu akreditētie vēstnieki Pakistānā, kā arī valsts amatpersonas un uzņēmēji. Latvijas vēstnieks Pakistānā Igors Apokins informēja klātesošos par Latvijas prezidentūras prioritātēm un aktualitātēm Latvijas un Pakistānas attiecībās. Kā īpaša Latvijas prezidentūras prioritāte tika akcentēta drošība, kas ir būtisks sadarbības aspekts arī ES un Pakistānas attiecību dienas kārtībā. Tā stiprināšanai 24. februārī notika kārtējais ES-Pakistānas politiskais dialogs cīņā ar terorismu, kuru no ES puses vadīja Eiropas Ārējās darbības dienesta Globālo un daudzpusējo jautājumu rīkotājdirektore  Mara Marinaki (Mara Marinaki), bet no Pakistānas puses ministra vietniece Tasnima Aslama (Tasnim Aslam).

No 25. līdz 27. februārim Latvijas delegācija, tai skaitā uzņēmēji, apmeklēs arī Karači, piedaloties Pakistānas lielākajā tirdzniecības izstādē Expo Pakistan. Izstāde tiek rīkota jau devīto reizi, pulcējot delegācijas no 79 valstīm. Uzņēmējiem paredzētas tikšanās ar Pakistānas Tirdzniecības un rūpniecības kameru federācijas vadītāju un Pakistānas–Latvijas Biznesa padomes locekļiem, biznesa kontaktu veidošana, kā arī seminārs par sasniegto un turpmākajām sadarbības iespējām, sevišķi farmācijas un ķīmiskās rūpniecības nozarēs.

Tirdzniecības misija tapusi sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, un tajā piedalās tādi Latvijas ražotāji kā Olainfarm, Nordichem Europe un Latvijas Humusvielu institūts.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā