Tadžikistānā atklāj Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē

20.02.2015. 13:20

19. februārī Dušanbe, Tadžikistānā, notika oficiālā pieņemšana par godu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanai.

Latvijas vēstnieks Tadžikistānā Igors Apokins informēja klātesošos par Latvijas prezidentūras prioritātēm. Tadžikistānas ārlietu ministra vietnieks Parvizs Davlatzods (Parviz Davlatzod) uzsvēra, ka augstu novērtē Latvijas iniciatīvu izvirzīt sadarbību ar Centrālāziju par vienu no prezidentūras ārpolitikas prioritātēm un apņēmību veicināt ES–Centrālāzijas sadarbību. Ministra vietnieks atzīmēja ES–Centrālāzijas stratēģijas nozīmi un uzsvēra tās svarīgumu konkrētu rezultātu sasniegšanai.

Pieņemšanā piedalījās Tadžikistānas oficiālās amatpersonas, diplomātiskais korpuss, Latvijas diasporas pārstāvji, uzņēmēju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Vēstnieks I. Apokins vizītes laikā Dušanbe tikās arī ar Eiropas Savienības delegācijas vadītāju Hidajetu Biščkeviču (Hidajet Biščević), Tadžikistānas enerģētikas un ūdens resursu ministra vietnieku Sultonu Rahimzodu (Sulton Rahimzoda), Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju Šarifu Saīdu (Sharif Said). Tikšanās laikā tika apspriesta Tadžikistānas amatpersonu dalība prezidentūras ietvaros plānotajos pasākumos par Centrālāziju, tostarp seminārā par terorisma apkarošanu, lauksaimniecības attīstību, vides un tīro tehnoloģiju attīstību, transporta, izglītības un uzņēmējdarbības veicināšanas iespējām. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā