Politiķi, diplomāti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji Strasbūrā apspriež transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīmi

11.02.2015. 15:49

10. februārī Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Eiropas Parlamentāro asociāciju „Latvijas dienu” Strasbūrā laikā rīkoja politisko diskusiju „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme.” Diskusijā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas – Artis Pabriks un Andrejs Mamikins, Vācijas deputāts Daniels Kasparī (Daniel Caspary), kā arī ASV pārstāve Eiropas Savienībā tirdzniecības jautājumos Elena Braiena (Elena Bryan) un Kanādas pārstāvniecības Eiropas Savienībā vadītāja vietnieks Alans Baumans (Alan Bowman). Diskusiju vadīja žurnālists Pauls Raudseps.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis par Eiropas attiecību ar ASV un Kanādu nozīmīgumu mūsdienās. Kaut arī diskusijas centrā bija tirdzniecības jautājumi, dalībnieki uzsvēra, ka Eiropas-ASV un Kanādas attiecības ir jāskata plašākā ģeopolitiskā kontekstā. Transatlantisko attiecību nozīme ir palielinājusies arī mūsdienu starptautisko izaicinājumu ietekmē – gan ievērojot karadarbību Ukrainā un citos reģionos, gan ekonomiskās problēmas un aktuālos terorisma draudus.  „Svarīgi ir apzināties, ka vienmēr atradīsies kāds, kas būs ieinteresēts Eiropas, ASV un transatlantisko attiecību vājināšanā,” atzina Eiropas tautas partiju (EPP) grupas deputāts Artis Pabriks. „Mums jādara viss, lai šīs saites stiprinātu,” viņš piebilda. Deputāts Andrejs Mamikins, paužot Sociāldemokrātu politiskās grupas (S&D) viedokli, uzsvēra, ka atbalsta līguma noslēgšanu, taču transatlantisko diskusiju rezultātā Eiropa nedrīkstētu atkāpties no saviem standartiem, piemēram, attiecībā uz pārtikas produktu kvalitāti un strādājošo tiesībām. Attiecībā uz ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu (TTIP) klātesošie akcentēja, ka ir svarīgi kliedēt ar to saistītos stereotipus, lai spētu veiksmīgi noslēgt sarunas. Šobrīd Eiropas Savienībā noslēgušās sarunas par ES un Kanādas Brīvās tirdzniecības līgumu (CETA). Diskusijas dalībnieki pauda cerību, ka tālākais ratifikācijas process norisināsies veiksmīgi, tādējādi paverot jaunas iespējas transatlantiskajai sadarbībai.

„Latvijas dienas” Strasbūrā norisinās no 10. līdz 15. februārim, izceļot Latviju kā Eiropas Savienībā prezidējošo valsti un atzīmējot Latvijas dalības Eiropas Padomē divdesmito gadadienu. Līdz nedēļas beigām Eiropas Parlamentārajā Asociācijā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju radošo darbu izstāde „Brokastis Eiropā”. „Latvijas dienu” laikā notiks arī akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts un latviešu kino vakars, kurā tiks demonstrēta kinofilma „Mammu, es Tevi mīlu”.

Ieeja „Latvijas dienu Strasbūrā” pasākumos ir bezmaksas. Dalību koncertā un kino vakarā lūgums apstiprināt, piesakoties Eiropas Parlamentārajā Asociācijā pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

„Latvijas dienas Strasbūrā” rīko Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Eiropas Parlamentāro asociāciju, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Atbalstu pasākumu īstenošanā sniedz Elzasas Reģionālā padome, Lejasreinas departaments un Strasbūras dome. Izstāde “Brokastis Eiropā” un Ksenijas Sidorovas koncerts iekļauts Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Strasbūra ir vairāku Eiropas institūciju mītnes vieta. No 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija prezidē Eiropas Savienības Padomē.  Savukārt, kopš 1995. gada 10. februāra Latvija ir Eiropas Padomes dalībvalsts, kas ir ar Eiropas Savienību nesaistīta starptautiska organizācija. Eiropas Padomes mērķis ir veicināt cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas ievērošanu tās 47 dalībvalstīs.

Papildu informāciju par „Latvijas dienām Strasbūrā” var iegūt Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Padomē, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni +33 388247080.

 

„Latvijas dienu” programma:

10. – 15. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde „Brokastis Eiropā”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Izstādes darba laiki: 10. - 13. februārī: 9.00-17.30 un 14. -15. februārī: 10.00-17.00

10. februārī pulksten 18.30 - publiska diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

11. februārī pulksten 18.30 akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts
Norises vieta: Salle du Münsterhof, 9, rue des Juifs, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

13. februārī pulksten 18.15 Latvijas kino vakars. Filma „Mammu, es Tevi mīlu”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā