Ar Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju darbu izstādi „Brokastis Eiropā” Strasbūrā atklāj „Latvijas dienas”

10.02.2015. 13:06

9. februārī, atzīmējot Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē uzsākšanu un dalības Eiropas Padomē 20.  gadadienu, Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Rolands Lappuķe un Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis atklāja „Latvijas dienas” Strasbūrā, kā arī vienu no projekta nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem - Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju radošo darbu izstādi „Brokastis Eiropā”.

Uzrunājot pasākuma viesus, vēstnieks Rolands Lappuķe aicināja „apzināties principu un ideju spēku, jo tieši pateicoties tam, Latvija ir atgriezusies pasaules valstu apritē”. „Šie principi un idejas ir arī Eiropas Savienības un Eiropas Padomes pastāvēšanas pamatā,” viņš uzsvēra.

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis atzīmēja: „Pēdējie 20 gadi Latvijas vēsturē ir bijuši bagāti ar ievērojamiem panākumiem – no Padomju Savienības līdz pilntiesīgai dalībai Eiropas Padomē, Eiropas Savienībā, NATO un eirozonā – tas viss ir bijis iespējams, pateicoties spēcīgai politiskajai gribai un aktīvai sabiedrības līdzdalībai. Tie ir Latvijas sasniegumi, no kuriem noteikti var mācīties citas pasaules valstis”.

„Latvijas dienu” atklāšanu ar savu klātbūtni bija pagodinājuši arī Eiropas Parlamenta deputāti, Eiropas Komisijas pārstāvji, vairāku Eiropas valstu vēstnieki Eiropas Padomē, kā arī aktīvākie Strasbūras latviešu diasporas pārstāvji.

Izstādē „Brokastis Eiropā” skatāmi apgleznoti porcelāna šķīvji un fotouzņēmumi, ar kuru starpniecību savos radošajos iespaidos par ceļojumiem Eiropā dalās vairāk nekā trīsdesmit dažādu nozaru Latvijas mākslas pedagogu, kas ir izcili katrs savā mākslas jomā: gleznotāji – Aleksejs Naumovs, Andris Vītoliņš, Ieva Iltnere, Ivars Heinrihsons, Irēna Lūse, Kaspars Zariņš, Vija Zariņa, Kristaps Zariņš, Kristīne Rubene, Juris Jurjāns; keramiķi – Dainis Lesiņš, Jevgeņija Loginova, Līga Skariņa, Ainārs Rimicāns; tekstilmākslinieki – Aija Baumane, Elīna Ģibiete, Jekaterina Apale, Ieva Krūmiņa; stikla mākslinieki – Vineta Groza, Inita Ēmane, Sandra Utāne, Ilze Dūdiņa; modes mākslinieki – Māra Binde, Artis Štamgūts; grafiķi – Juris Petraškevičs, Jānis Murovskis, Ilze Lībiete; dizaineri – Holgers Elers, Inguna Elere, Barbara Ābele, Aija Freimane, Gita Straustiņa, Kirils Panteļejevs, Ervins Pastors; tēlnieki – Bruno Strautiņš, Aigars Bikše un citi.

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama no 10. līdz 15. februārim.

„Latvijas dienu” Strasbūrā laikā notiks arī akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts, norisināsies politiskā diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme” ar Eiropas Parlamenta deputātu dalību, kā arī tiks demonstrēta kinofilma „Mammu, es Tevi mīlu”.

Ieeja „Latvijas dienu Strasbūrā” pasākumos ir bezmaksas. Dalību koncertā, diskusijā un kino vakarā lūgums apstiprināt, piesakoties Eiropas Parlamentārajā Asociācijā pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

„Latvijas dienas Strasbūrā” rīko Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Eiropas Parlamentāro Asociāciju, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Atbalstu pasākumu īstenošanā sniedz Elzasas Reģionālā padome, Lejasreinas departaments un Strasbūras dome. Izstāde “Brokastis Eiropā” un Ksenijas Sidorovas koncerts iekļauts Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Strasbūra ir vairāku Eiropas institūciju mītnes vieta. No 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija prezidē Eiropas Savienības Padomē.  Savukārt, kopš 1995. gada 10. februāra Latvija ir Eiropas Padomes dalībvalsts, kas ir ar Eiropas Savienību nesaistīta starptautiska organizācija. Eiropas Padomes mērķis ir veicināt cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas ievērošanu tās 47 dalībvalstīs.

Papildu informāciju par „Latvijas dienām Strasbūrā” var iegūt Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Padomē, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni +33 388247080.

„Latvijas dienu” programma:

10. – 15. februāris Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde „Brokastis Eiropā”.

Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra.

Izstādes darba laiki: 10. - 13. februārī: plkst. 9.00-17.30 un 14. -15. februārī: plkst. 10.00-17.00.

10. februāris plkst. 18.30publiska diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme”.

Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra.

Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

11. februāris plkst. 18.30 akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts.

Norises vieta: Salle du Münsterhof, 9, rue des Juifs, Strasbūra.

Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

13. februāris plkst. 18.15 Latvijas kino vakars. Filma „Mammu, es Tevi mīlu”.

Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra.

Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā