Ar „Latvijas dienām” Strasbūrā atzīmēs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē uzsākšanu un dalības Eiropas Padomē 20. gadadienu

03.02.2015. 10:33

No 9. līdz 15. februārim Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē Strasbūrā aicina apmeklēt „Latvijas dienu” pasākumus, kas būs veltīti Latvijai kā prezidējošai valstij Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī atzīmējot Latvijas dalības Eiropas Padomē 20. gadadienu. „Latvijas dienu” laikā Strasbūrā notiks akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts, būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde „Brokastis Eiropā”, notiks diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme” ar Eiropas Parlamenta deputātu dalību, kā arī tiks demonstrēta kinofilma „Mammu, es Tevi mīlu.”

„Jau 20 gadus esam Eiropas Padomes sastāvā un 10 gadus - Eiropas Savienībā, kurā šobrīd esam prezidējošā valsts. Tas apliecina Latvijas nozīmīgo vietu Eiropas valstu saimē”, uzsver Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Rolands Lappuķe. „Šiem notikumiem par godu Latvijas vārds nedēļas garumā izskanēs vienā no eiropeiskākajām pilsētām – Strasbūrā.”

„Latvijas dienas” tiks atklātas 9. februārī ar Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju radošo darbu izstādi „Brokastis Eiropā”. Izstādē skatāmi apgleznoti porcelāna šķīvji un fotouzņēmumi, ar kuru starpniecību savos Eiropas ceļojumu iespaidos dalās vairāk nekā 40 dažādu nozaru Latvijas mākslas pedagogi – gleznotāji, keramiķi, modes mākslinieki, tēlnieki, tekstilmākslinieki u. c. Apmeklētājiem izstāde būs pieejama no 10. līdz 15. februārim.

10. februārī Eiropas Parlamentārās Asociācijas telpās notiks diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme”. Pasākumā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāti Artis Pabriks, Andrejs Mamikins un Daniels Kasparī (Daniel Caspary) no Vācijas, kā arī ASV un Kanādas diplomāti. Diskusiju vadīs žurnālists Pauls Raudseps.

11. februārī Strasbūras Minsterhofas zāli („Salle du Münsterhof”) pieskandinās jaunā un daudzsološā akordeoniste Ksenija Sidorova. Koncerta programmā skanēs oriģināldarbi akordeonam, kā arī zelta klasikas šedevri, kuriem akordeona skanējumā tiks piešķirta jauna elpa.

13. februārī Strasbūras iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz Latvijas kino vakaru, kura laikā tiks demonstrēta festivālā „Lielais Kristaps 2014” par labāko atzītā režisora Jāņa Norda pilnmetrāžas spēlfilma „Mammu, es Tevi mīlu”, kas guvusi ievērojamus starptautiskus panākumus.

Ieeja „Latvijas dienu Strasbūrā” pasākumos ir bezmaksas. Dalību koncertā, diskusijā un kino vakarā lūgums apstiprināt, piesakoties Eiropas Parlamentārajā Asociācijā pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni: +33 388251949 (franču vai angļu valodā).

„Latvijas dienas Strasbūrā” rīko Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Eiropas Parlamentāro Asociāciju, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Atbalstu pasākumu īstenošanā sniedz Elzasas Reģionālā padome (Conseil Régional d'Alsace), Lejasreinas departaments (Département du Bas-Rhin) un Strasbūras dome. Izstāde “Brokastis Eiropā” un Ksenijas Sidorovas koncerts iekļauts Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Strasbūra ir vairāku Eiropas institūciju mītnes vieta. No 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija prezidē Eiropas Savienības Padomē.  Savukārt kopš 1995. gada 10. februāra Latvija ir Eiropas Padomes dalībvalsts, kas ir ar Eiropas Savienību nesaistīta starptautiska organizācija. Eiropas Padomes mērķis ir veicināt cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas ievērošanu tās 47 dalībvalstīs.

Papildu informāciju par „Latvijas dienām Strasbūrā” var iegūt Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Padomē, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +33 388247080.

 

„Latvijas dienu” programma:

10.–15. februāris - Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde „Brokastis Eiropā”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Izstādes darba laiki: 10. - 13. februārī: 9.00-17.30 un 14. -15. februārī: 10.00-17.00

10. februāris pulksten 18.30publiska diskusija „Mūsdienu ģeopolitiskās izvēles: transatlantiskās tirdzniecības un politikas nozīme”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

11. februāris pulksten 18.30 - akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts
Norises vieta: Salle du Münsterhof, 9, rue des Juifs, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

13. februāris pulksten 18.15 - Latvijas kino vakars. Filma „Mammu, es Tevi mīlu”
Norises vieta: Eiropas Parlamentārā Asociācija: 76, Allée de la Robertsau, Strasbūra
Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  +33 388251949 (franču vai angļu valodā)

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā