Zagrebā iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

14.01.2015. 22:01

14. janvārī Latvijas vēstnieks Horvātijā Imants Lieģis Eiropas Savienības (ES) mājā Zagrebā ievadīja Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Vēstnieks iepazīstināja ar prezidentūras prioritātēm Horvātijas medijus, valdības pārstāvjus, ES valstu pārstāvjus un parlamenta deputātus, tajā skaitā Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju.

Vēstnieks informēja par Latvijas izvirzītajām trīs prioritātēm - konkurētspējīgu Eiropu, digitālu Eiropu un Eiropu kā globālu spēlētāju, kas ir cieši saistītas ar ģeopolitiskajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem. I. Lieģis uzsvēra, ka Latvijas prezidentūra centīsies panākt ES dalībvalstu un Eiropas Parlamenta vienošanos līdz jūnijam attiecībā uz regulējumu ieviešanu saistībā ar Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) investīciju plānu.

ES ir svarīgi arī veicināt drošību un attīstību Eiropas kaimiņos, tāpēc Austrumu partnerības (AP) samits Rīgā šī gada maijā būs iespēja izvērtēt valstu progresu kopš Viļņas samita, atkārtoti apstiprināt stratēģijas nozīmi, kā arī identificēt turpmākos mērķus. "Galvenais ir saglabāt atvērtu un atšķirīgu pieeju katrai Austrumu partnerības valstij", uzsvēra Latvijas vēstnieks.

Vēstnieks Imants Lieģis rezidē Ungārijā, Budapeštā.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā

1124 Budapest, Vas Gereben utca 20, Hungary

Telefons: (36) 1 310 72 62

Fakss: (36) 1 249 29 01

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: www.mfa.gov.lv

Facebook: https://www.facebook.com/latvia.hungary?ref=hl

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā