Vēstnieks Māris Riekstiņš NATO-Vidusjūras dialoga seminārā Amānā uzsver stratēģiskās komunikācijas nozīmi cīņā pret reģiona drošības apdraudējumiem

10.12.2014. 15:02

No 8. līdz 10. decembrim Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš piedalījās NATO-Vidusjūras dialoga formāta seminārā Amānā, Jordānijā, kurā tika atzīmēta šī formāta 20. gadadiena. Semināra laikā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) ar NATO un Vidusjūras dialoga valstu vēstniekiem pārrunāja formāta sasniegumus 20 gadu laikā, aktuālos reģiona drošības draudus, kā arī turpmākās sadarbības jomas.

Vēstnieks M. Riekstiņš seminārā uzsvēra formāta nozīmi savstarpējās izpratnes veicināšanā, kā arī starptautisko organizāciju savstarpēji papildinošās funkcijas, īpaši kontekstā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Vēstnieks atzīmēja stratēģiskās komunikācijas nozīmi, cīnoties pret mūsdienu drošības apdraudējumiem austrumos un dienvidos no Alianses robežām. Audiences laikā ar Jordānijas karali Abdullu II (Abdullah II ibn al-Hussein) vēstnieki pārrunāja Jordānijas lomu cīņā pret reģiona draudiem, īpaši ISIL (,,Islāma valsts Irākā un Levantē'').

NATO-Vidusjūras dialogs izveidots 1994. gadā, lai veicinātu NATO sadarbību ar Vidusjūras reģiona valstīm. Pašlaik dialoga formātā ir 7 valstis - Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Jordānija, Maroka, Mauritānija un Tunisija.

Preses kontaktiem:

Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395 
Tālrunis: (371) 67016 272
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
 

Seko līdzi Ārlietu ministrijai: