Čīlē viesojas deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes

22.10.2014. 19:12

22. oktobrī vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes novada uzstāsies Laserenas (La Serena) pilsētā Čīlē, kur piedalīsies Čīles Baleta folkloras organizācijas BAFOCHI rīkotajā 7. starptautiskajā folkloras festivālā “No pasaules malas.” Kopā ar Latvijas dejotājiem tajā piedalās arī deju kopas no Urugvajas, Paragvajas, Meksikas un Čīles.

Festivāla ietvaros 19. oktobrī ar latviešu tautas dejām kolektīvs jau uzstājās vietējās skolās, kā arī priecēja Čīles galvaspilsētas Santjago iedzīvotājus, vietējos latviešus un mācīja latviešu rotaļas, kā arī rotaļdejas Latvijas Goda konsulātā Santjago. Dejotāju raito soli papildināja mūziķi, kas piešķīra priekšnesumiem vienreizīgumu un neatkārtojamību. Kopā ar klātesošiem latviešu dejotāji veica īpašu uguns rituālu, kas pēc tautas tradīcijām Čīlē tiek veltīts jaunai ģimenei, tā nododot viņiem labus vēlējumus un domas turpmākai dzīvei. Tikšanās laikā valdīja sirsnīga gaisotne, kas ilgi paliks vietējo pasākuma dalībnieku atmiņā.

Šī bija pirmā deju kolektīva „Saime” uzstāšanās Latīņamerikā, kas dejotājiem no Latvijas deva iespēju iepazīt Čīli un izbaudīt šīs zemes krāšņo kolorītu.

Informāciju sagatavoja Ilze Kuzjukēviča, Latvijas Goda konsule Čīles Republikā, Santjago pilsētā