Kaļiņingradā un Olštinā ar panākumiem uzstājas jaunais latviešu tenors

20.05.2014. 14:45

16. maijā starptautiskā mūzikas festivāla „Krievu mūzika Baltijā” („Русская музыка на Балтике”) Kaļiņingradas apgabala filharmonijā notika opermūzikas koncerts, kurā ar panākumiem uzstājās jaunais talantīgais tenors no Latvijas Mihails Čuļpajevs. Latvijas Nacionālās operas solists izpelnījās īpašu publikas atzinību, izpildot vairākas ārijas no krievu komponistu N. Rimska–Korsakova un A. Arenska operām. Līdzās latviešu tenoram koncertā piedalījās arī izpildītājmākslinieki no Lietuvas un Polijas, kā arī Kaļiņingradas filharmonijas solisti.

18. maijā opermūzikas koncerta programmu bija iespējams dzirdēt arī kaimiņvalstī Polijā, kur Olštinas pilsētas jaunajā filharmonijas zālē programma tā izskanēja atkārtoti. 

Starptautiskais mūzikas festivāls „Krievu mūzika Baltijā” Kaļiņingradā tiek organizēts reizi divos gados. Tajā tradicionāli piedalās mūziķi no Lietuvas, Krievijas, Polijas, Vācijas, ASV, pārstāvot dažādus mūzikas žanrus – džezu, kora mūziku, instrumentālo, simfonisko, opermūziku un folkloru. Latviju pirmo reizi festivālā 2012. gadā pārstāvēja pianists Vestards Šimkus.

Latvijas operas mākslinieka dalība festivālā bija iespējama, pateicoties Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārās nodaļas kancelejas Kaļiņingradā atbalstam.