Latvijas pārstāvniecībā Strasbūrā ieskandina Lieldienas

16.04.2014. 18:57

15. aprīlī Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Padomē pulcējās Strasbūrā un tās apkaimē dzīvojošie latvieši un viņu ģimenes, lai kopīgi atzīmētu Lieldienu tuvošanos.

Tikšanās laikā vēstniece Aiga Liepiņa ar pasākuma viesiem pārrunāja pārstāvniecības sadarbības iespējas ar diasporu, tai skaitā latviešu bērnu Svētdienas skolas darbības nākotni. Vēstniece iepazīstināja tautiešus arī ar pārstāvniecības tuvākajiem darba plāniem un gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, aicinot atbalstīt prezidentūras laikā plānotos publiskās diplomātijas pasākumus Strasbūrā.

Muzikālu pārsteigumu diasporas pārstāvjiem bija sarūpējis jaunais latviešu mūziķis Lukass Lappuķe jeb Lukass Edgar, kas izpildīja gan paša komponētas dziesmas, gan arī pazīstamas latviešu melodijas. Mūziķis šobrīd dzīvo un mācās Strasbūrā. Lukass vietējās auditorijas ievērību jau paspējis izpelnīties, gūstot panākumus Strasbūras talantu konkursā.

Pasākumā piedalījās latvieši, kas strādā Eiropas Padomē, Eiropas Cilvēktiesību tiesā un citās institūcijās, kā arī latvieši no Strasbūrās un tuvējām Vācijas pilsētām.