Latvijas studenti iepazīstas ar NATO un Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību Briselē

20.03.2014. 22:20

20. martā Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā NATO uzņēma Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātņu nodaļas bakalaura studiju studentus, kuri apmeklē Briseli studiju ietvaros.

Vēstnieks Māris Riekstiņš ar studentiem pārrunāja Latvijas dalību NATO, Ukrainas krīzi, NATO iespējamo paplašināšanos, kā arī NATO lomu Latvijas drošībā un aizsardzībā. Tika pārrunāti arī jautājumi par Latvijas ieguldījumu savā aizsardzības budžetā un sadarbību ar partnervalstīm.

Latvijas militārais pārstāvis Eiropas Savienībā, NATO brigādes ģenerālis Andis Dilāns diskutēja ar studentiem par NATO Militārās komitejas darbu un uzdevumiem NATO lēmumu pieņemšanas procesos. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī Latvijas iesaiste NATO operācijā Afganistānā un plānoto dalību misijā pēc 2014. gada.

Vīzītes ietvaros studenti tikās arī ar Somijas vēstnieces NATO vietnieku Peku Kaihilahti un Zviedrijas aizsardzības padomnieku NATO Johanu Sjobergu, lai diskutētu par šo valstu sadarbību ar NATO, kā arī dalību NATO operācijās. Savukārt tikšanās laikā ar Portugāles vēstnieku NATO Žoa Mira Gomešu studentiem bija iespēja gūt ieskatu par notikumiem un aktualitātēm Vidusjūras reģiona valstīs.