Vēstniece Eiropas Padomē Aiga Liepiņa tiekas ar Latvijas studentu komandu Eiropas Cilvēktiesību tiesas simulācijas spēlē

27.02.2014. 19:35

27. februārī Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Padomē viesojās Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti un viņu pasniedzējs Artūrs Kučs. Viesi tikās ar vēstnieci Aigu Liepiņu un pārstāvniecības darbiniekiem. Iespēju klātienē piedalīties Eiropas Cilvēktiesību tiesas simulācijas spēles noslēdzošajā kārtā, kas no 24. līdz 26. februārim norisinājās Strasbūrā, Latvijas komanda bija ieguvusi sīvā konkurencē.

Spēlē tika simulēta sūdzību izskatīšana Eiropas Cilvēktiesību tiesā par vārda brīvību un tās robežām internetā. Dalībai spēles noslēdzošajā kārtā tika atlasītas 16 no 72 komandām, kas bija izturējušas spēles pirmo, rakstisko kārtu.  Līdzās Latvijas komandai sūdzību izskatīšanas simulācijā piedalījās studenti no Austrijas, Grieķijas, Īrijas, Lielbritānijas, Rumānijas, Serbijas, Somijas, Vācijas un  Zviedrijas.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas simulācijas spēle (European Moot Court Competition) Strasbūrā notiek otro reizi un to organizē Eiropas Padome sadarbībā ar Eiropas Jurisprudences studentu asociāciju (ELSA).