Par godu Valsts svētkiem Strasbūrā atklās izstādi „Cilvēks un viņa Dziesmu svētki”

19.11.2013. 00:55

Š.g. 18. novembrī, atzīmējot Latvijas valsts 95. gadadienu, vēstniece Eiropas Padomē Aiga Liepiņa Strasbūrā atklāja foto izstādi „Cilvēks un viņa Dziesmu svētki”.

Par godu Valsts svētkiem Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē 18. novembrī organizēja svinīgu pieņemšanu Eiropas Padomes un Eiropas Parlamenta pārstāvjiem, diplomātiskajam korpusam, kā arī Strasbūrā un tās apkaimē dzīvojošajiem latviešiem.

Uzrunājot pasākuma viesus, vēstniece uzsvēra: „Dziesmu svētku liktenis ir Latvijas valsts liktenis. Līdzīgi kā Latvijas valsts, arī Dziesmu svētki ir spējuši piedzimt, pastāvēt un atjaunoties.”

Foto ekspozīcijā atspoguļots Latvijā pazīstamu fotogrāfu skatījums uz Dziesmu un deju svētku tradīciju 21. gadsimta realitātē, uzsverot to, ka Dziesmu svētkus veido katrs cilvēks ar savu brīvprātīgo līdzdalību – balsi, žestu, soli, sejas izteiksmi un domu, vai cita veida klātbūtni. Izstādes koncepcijas autore ir dzejniece Inese Zandere un tā ir izveidota 2008.gadā, atzīmējot Latvijas 90. gadadienu.

Izstādes eksponēšanu Strasbūrā organizē Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar „Fotocentru”. Izstāde būs skatāma Eiropas Padomes Ministru komitejas zāles foajē līdz š.g. 25. novembrim.