Latvijas bākas skatāmas Eiropas industriālā mantojuma izstādē Strasbūrā

02.10.2013. 16:40

1.oktobrī Eiropas Padomē Strasbūrā tika atklāta izstāde par Eiropas industriālo mantojumu. Latvija izstādē piedalās ar foto kolāžu, kurā attēlotas Latvijas skaistākās bākas.

Pēdējās desmitgadēs Eiropas valstīs augusi informētība un izpratne par nepieciešamību saglabāt industriālās vēstures liecības un Latvijas industriālie pieminekļi radījuši interesi arī starptautiskā mērogā. Gar Latvijas jūras krastu vienotā sistēmā darbojas deviņpadsmit bākas, no kurām sešas – Liepājas, Mērsraga, Užavas, Akmeņraga, Papes un Ovišu - ierindotas valsts nozīmes industriālā mantojuma sarakstā.

Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas vēstniece Eiropas Padomē Aiga Liepiņa un Latvijas delegācija Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā.

Latvijas stendu „Bākas Latvijā” (Lighthouses in Latvia / Phares en Lettonie) izstādē nodrošināja Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Latvijas Industriālā mantojuma fondu un mākslinieku Visvaldi Asari.

Ekspozīcija tika atklāta Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesijas ietvaros un Eiropas Padomē būs skatāma nedēļu. Pēc tam to paredzēts eksponēt arī citviet Strasbūrā.