Ārlietu ministrs pārrunā aktuālo ar EDSO Augsto komisāru mazākumtautību jautājumos

11.06.2021. 17:48

2021. gada 11. jūnijā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Augstā komisāra mazākumtautību jautājumos Kairata Abrahmanova (Kairat Abdrakhmanov) iepazīšanās tikšanās video tiešsaistē.

Ārlietu ministrs pauda atbalstu EDSO Augstā komisāra paveiktajam mazākumtautību tiesību aizsardzības jautājumos EDSO reģiona valstīs.

E. Rinkēvičs informēja EDSO Augsto komisāru par Latvijas pieredzi, īstenojot 2018. gadā uzsākto izglītības reformu, kas “nav bijis viegls process; vienlaikus īstenotā reforma atbilst starptautisko tiesību standartiem”.

Komisārs sevišķi atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto sabiedrības integrācijas jomā, tai skaitā izglītības un valsts valodas jautājumā, un aicināja Latviju dalīties ar savas labās prakses piemēriem. Komisārs arī informēja ārlietu ministru par savām aktivitātēm citās EDSO reģiona valstīs.

Iepazīšanās vizīšu ar EDSO dalībvalstīm kontekstā Augstais komisārs š.g. maijā un jūnijā virtuāli ticies arī ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadītāju, izglītības un zinātnes ministri, ar Kultūras ministrijas un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Sarunās EDSO Augstais komisārs atzinīgi novērtēja progresu izglītības reformu ieviešanā un nepilsoņu skaita samazināšanā.

Informācijai

Kairats Abdrahmanovs tika apstiprināts EDSO Augstā komisāra amatā 2020. gada 4. decembrī. K. Abdrahmanovs ir bijušais Kazahstānas ārlietu ministrs no 2016.-2018. gadam un bijis profesionāls karjeras diplomāts kopš 1993. gada. Iepriekšējā EDSO Augstā komisāra Lamberto Dzanjera (Lamberto Zannier) pēdējā vizīte Latvijā notika 2019. gada martā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā