Valsts sekretārs atvadu vizītē pieņem Šveices Konfederācijas vēstnieku

07.06.2021. 10:59

2021. gada 7. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs atvadu vizītē tikās ar Šveices ārkārtējo un pilnvarotu vēstnieku Latvijā Konstantīnu Oboļenski (Konstantin Obolensky).

Valsts sekretārs akcentēja vēsturiski ciešo un ilglaicīgo abu valstu sadarbību – 2021. gadā aprit 100 gadi kopš Šveice atzina Latviju de iure un 30 gadi kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas. Atzīmējot aktīvo divpusējo dialogu un regulārās politiskās konsultācijas, abas delegācijas bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt ekonomisko sadarbību, saredzot potenciālu sadarbībai augstajās tehnoloģijās, īpaši biomedicīnā, mākslīgā intelekta jomā, pētniecībā un attīstībā. A. Pelšs augsti novērtēja Latvijas un Šveices labo sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Pārrunājot Eiropas Savienības un Šveices attiecības A. Pelšs uzsvēra, ka Šveice ir svarīgs ES partneris ne tikai divpusēji, bet arī starptautiski, tāpēc esam ieinteresēti ciešās ES un Šveices attiecībās. Respektējot Šveices puses lēmumu pārtraukt ES-Šveices institucionālā ietvarlīguma sarunas, valsts sekretārs vienlaikus izteica cerību, ka tiks rasts abām pusēm pieņemams risinājums, kas sekmēs turpmāko sadarbību.

A. Pelšs arī izteica pateicību par Šveices Finanšu palīdzības programmas ietvaros Latvijā realizētajiem projektiem un apliecināja Latvijas interesi sadarbību turpināt arī nākotnē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā