Valsts sekretārs aicina jauno Taizemes vēstnieci veicināt ekonomisko sadarbību

02.06.2021. 15:57

2021. gada 2. jūnijā notika Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Pelša attālinātā saruna ar jauno Taizemes Karalistes nerezidējošo vēstnieci Latvijā Kančanu Pataračoki (Kanchana Patarachoke).

Valsts sekretārs apsveica vēstnieci ar drīzu stāšanos amatā un atzīmēja, ka šogad aprit 100 gadi, kopš Taizeme kā viena no pirmajām Āzijas valstīm atzina Latviju de iure. Sarunu partneri pozitīvi novērtēja līdzšinējās divpusējās politiskās konsultācijas un izteica vēlmi turpināt politisko dialogu nākotnē. Atzinīgi tika vērtēta sadarbība dažādos starptautiskos un reģionālos formātos, tostarp pagājušā gada nogalē panāktā ES–ASEAN attiecību nostiprināšana stratēģiskās partnerības līmenī.

Amatpersonas bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt abu valstu ekonomiskās saites. A. Pelšs pievērsa vēstnieces uzmanību Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī transporta un loģistikas sektoram. Valsts sekretārs arī norādīja, ka Latvijai ir pieredze mežu un piejūras teritoriju apsaimniekošanā, tajā skaitā izmantojot Latvijā ražotus bezpilota lidaparātus (dronus).

Taizemes vēstniece Latvijā rezidē Stokholmā, Zviedrijā. Attālinātā akreditācija pie Valsts prezidenta Egila Levita plānota 8. jūnijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā