E. Rinkēvičs uzsver nepieciešamību pārtraukt bruņoto konfliktu Tuvajos Austrumos

18.05.2021. 20:22

2021. gada 18. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes ārkārtas videokonferencē, kas tika sasaukta, lai apspriestu pieaugošo saasinājumu Izraēlas un Palestīnas attiecībās.

Pārrunājot pašreizējo situāciju, ES ārlietu ministri pauda bažas par notiekošo vardarbību un lielajiem civiliedzīvotāju upuriem, uzsverot vajadzību pēc tūlītējas eskalācijas pārtraukšanas. Ministri apsprieda notikumus, kas noveda pie situācijas saasinājuma, uzsverot nepieciešamību pusēm izvairīties no turpmākiem vienpusējiem soļiem, kas varētu pastiprināt esošo saspīlējumu. Ārlietu ministri pārrunāja ES iespējas iesaistīties, lai mazinātu saspīlējumu un novērstu tālāku drošības situācijas eskalāciju reģionā.

Sanāksmes laikā ārlietu ministrs E. Rinkēvičs atkārtoti pauda Latvijas bažas par situācijas saasinājumu, uzsverot vajadzību pusēm nekavējoties pārtraukt vardarbību un spert soļus eskalācijas mazināšanai. Paužot nožēlu par lielo upuru skaitu gan Izraēlā, gan palestīniešu teritorijās, ministrs nosodīja teroristiskā grupējuma Hamas raķešu uzbrukumus Izraēlai, vienlaikus uzsverot vajadzību ievērot maksimālu savaldību Izraēlas reakcijā. Īpaši ministrs uzsvēra pušu atbildību, lai novērstu uzbrukumus pret civiliedzīvotājiem un mediju pārstāvjiem. E. Rinkēvičs aicināja ES ieņemt aktīvu lomu situācijas eskalācijas mazināšanā, strādājot gan ar izraēliešiem un palestīniešiem, gan pārējām reģiona valstīm ciešā koordinācijā ar starptautiskajiem partneriem, īpaši ANO un ASV.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā