Romā atvērs Latvijas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadei veltītu izdevumu

08.05.2021. 12:52

Atzīmējot Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi un Latvijas Republikas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadi, tapis rakstu un dokumentu krājums “100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu”. Krājums izdots ar Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas finansiālu atbalstu sadarbībā ar Svētā Krēsla Valsts sekretariātu, Pontifikālo vēstures zinātņu komiteju un Latvijas Nacionālo arhīvu. Tajā iekļauti priestera Mihaila Volohova un Dr. hist. Ineses Runces pētījumi un līdz šim nepublicēti arhīvu dokumenti par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām (1918–1958).

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs krājuma ievadā raksta: “Latvija ir pateicīga par stingro Svētā Krēsla politiku, vienmēr atbalstot Latviju un visus valsts okupācijas gadus neatzīstot tās inkorporāciju PSRS.”

Valsts prezidenta E. Levita oficiālās vizītes Vatikānā laikā 10. maijā notiks izdevuma atvēršana. Svinīgajā notikumā Romā, LUMSA universitātē (Libera Universita Maria Santissima Assunta) piedalīsies Eiropas Savienības vēstnieki pie Svētā Krēsla, Valsts sekretariāta amatpersonas, akadēmiķi un zinātnieki. Muzikālo veltījumu nodrošinās Latvijas vokālais ansamblis “Anima Solla”.

Pasākuma tiešraidi 10. maijā plkst. 17.00 (pēc Latvijas laika) būs iespējams skatīties Valsts prezidenta kancelejas sociālajos tīklos un Ārlietu ministrijas Facebook kontā.

 

Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas atbalstīts 9. maijā notiks Latvijas vēstniecības pie Svētā Krēsla rīkots sakrālās mūzikas koncerts Santi Quattro Coronati bazilikā Romā, kurā vokālā grupa “Anima Solla” atskaņos dažādu latviešu komponistu, to vidū,  Riharda Dubras un Ērika Ešenvalda darbus.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību piecdesmitgades svinību projekta “Iter Europaeum” ietvaros.

Plašāku informāciju par ES Baznīcu ceļa projektu “Iter Europaeum”, Latvijas izvēlēto baznīcu Santi Quattro Coronati un informāciju par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām lūdzam skatīt www.itereuropaeum.eu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā