Latvijas un Spānijas ārlietu ministri pārrunā drošības un ES ārpolitikas aktualitātes

08.04.2021. 16:03

2021. gada 8. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Spānijas Karalistes ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministri Aranču Gonsalesu Laju (Arancha González Laya), kura Latvijā bija ieradusies darba vizītē.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs un A. Gonsalesa Laja pārrunāja divpusējo sadarbību, drošības politikas un Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumus, kā arī situāciju ES kaimiņu reģionos un transatlantiskās attiecības.

Ministrs pauda gandarījumu par Spānijas ārlietu ministres vizīti dienu pirms Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību simtgades, kas ir patiess apliecinājums ciešajām draudzības saitēm starp abām valstīm. E. Rinkēvičs pateicās par Spānijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā, īpaši atzīmējot Spānijas regulāro dalību Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā.

Ministri dalījās pieredzē par sadarbību ar ES austrumu un dienvidu kaimiņiem un bija vienisprātis, ka nepieciešama aktīva ES iesaiste abos kaimiņu reģionos, kā arī vienota ES nostāja attiecībās ar trešajām valstīm. Tāpat A. Gonsalesa Laja informēja par aktualitātēm Latīņamerikā un situāciju Venecuēlā.

Īpaša uzmanība tika pievērsta arī ES koordinācijai Covid-19 jautājumos. Ministrs norādīja, ka šobrīd galvenā prioritāte ir vakcīnu piegādes un vakcinācijas procesa nodrošināšana, tāpēc Latvija augstu novērtē ES dalībvalstu, tostarp Spānijas, solidaritāti vakcīnu sadalē.

E. Rinkēvičs un A. Gonsalesa Laja apmainījās viedokļiem par NATO un ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas aktualitātēm, kā arī dezinformācijas radītajiem riskiem, tostarp Covid-19 laikā. Ministrs atzinīgi novērtēja A. Gonsalesas Lajas lēmumu vizītes ietvaros iepazīties ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā