Valsts sekretārs Andris Pelšs pateicas Austrijas vēstniecei par ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā

03.03.2021. 12:24

2021. gada 3. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tiešsaistē sazinājās ar Austrijas vēstnieci Stellu Avaloni (Stella Avallone), kas noslēdza kadenci Latvijā.

A. Pelšs uzsvēra Latvijas un Austrijas attiecību ļoti labo un draudzīgo raksturu, tai skaitā ciešās attiecības Eiropas Savienības ietvaros. Šogad abas valstis atzīmē diplomātisko attiecību simtgadi.

Valsts sekretārs atzinīgi novērtēja Austrijas vēstniecības ieguldījumu valstu attiecību stiprināšanā, vēstniecībai Latvijā strādājot tik ierobežotā kapacitātē un vēstniecei rezidējot Vīnē. A. Pelšs uzsvēra, ka Austrijas diplomātiskā pārstāvība Latvijā ir fundamentāli svarīga divpusējās attiecībās un izteica cerību par pilna laika rezidējošās vēstniecības darba atsākšanu nākotnē.

Valsts sekretārs atzīmēja, ka Austrija ir nozīmīgu Latvijas tirdzniecības partneru vidū ar potenciālu stiprināt sadarbību tādās zinātnes un jauno tehnoloģiju jomās kā fotonika, viedās pilsētas, viedie materiāli, medicīnas tehnoloģijas un mākslīgais intelekts.

S. Avalone Latvijā tika akreditēta 2018. gada 28. augustā, vēstniece rezidēja Vīnē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā