Latvijas vēstniece Irina Mangule iesniedz akreditācijas vēstuli Kazahstānas Republikas prezidentam

25.02.2021. 15:22

2021. gada 25. februārī Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Kazahstānas Republikā Irina Mangule iesniedza akreditācijas vēstuli Kazahstānas Republikas prezidentam Kasimam Žomartam Tokajevam (Kassym-Jomart Tokayev/Қасым-Жомарт Тоқаев).

Akreditācijas ceremonijas laikā Kazahstānas prezidents sveica Irinu Manguli ar ierašanos Kazahstānā un uzrunā atzīmēja abu valstu divpusējo attiecību sadarbības perspektīvas, politisko dialogu, sadarbību ekonomikā un starptautiskajās institūcijās.

I. Mangule uzrunā preses pārstāvjiem akcentēja nepieciešamību stiprināt valstu ekonomiskās attiecības, īpašu uzmanību pievēršot transporta un tranzīta nozarei, veicināt sadarbības iespējas zaļajās tehnoloģijās, vides aizsardzībā, lauksaimniecībā, tūrismā un citās jomās.

Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs nodeva sirsnīgus sveicienus Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levita kungam.

 

Informācijai

Darba gaitas Ārlietu ministrijā I. Mangule sāka 1995. gadā. Karjeras laikā vēstniece strādājusi dažādos amatos – bijusi Starptautisko līgumu nodaļas vadītāja, Latvijas vēstniecības Kanādā pirmā sekretāre, Juridiskā departamenta direktore, ģenerālkonsule Sanktpēterburgā, Pirmā divpusējo attiecību departamenta direktore, kā arī pildījusi Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas demarkācijas komisiju līdzpriekšsēdētājas pienākumus.

I. Mangule amatā nomaina Juriju Pogrebņaku, kurš pārstāvēja Latvijas intereses Kazahstānā kopš 2015. gada.

Latvijai un Kazahstānai ir izveidojušās labas un draudzīgas attiecības. Norisinās regulārs divpusējais politiskais dialogs, sadarbība transportā, tranzītā, kultūrā, zinātnē un ekonomikā. 2022. gada 10. decembrī tiks atzīmēta Latvijas un Kazahstānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadiena. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā