Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija stingri iestājas pret patvaļīgas aizturēšanas izmantošanu starpvalstu attiecībās

15.02.2021. 17:20

2021. gada 15. februārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica attālināti piedalījās Kanādas Ārlietu ministrijas organizētā pasākumā, kurā tika izsludināta Deklarācija pret patvaļīgas aizturēšanas izmantošanu starpvalstu attiecībās. Pasākumu atklāja un vadīja Kanādas ārlietu ministrs Marks Garno (Marc Garneau).

Z. Kalniņa-Lukaševica uzrunā pozitīvi novērtēja Kanādas iniciatīvu, uzsverot starptautiskās sadarbības lomu, lai novērstu ārvalstu pilsoņu patvaļīgu apcietināšanu, aizturēšanu vai notiesāšanu, kas ir pretrunā starptautiskajām cilvēktiesību normām.

“Latvija ir nenogurstoši paudusi savas bažas par patvaļīgu aizturēšanu gan ANO, gan citos starptautiskos forumos. Mēs to turpināsim darīt, lai izbeigtu šo nevēlamo praksi. Nav pieļaujams, ka patvaļīga aizturēšana tiek izmantota starpvalstu attiecībās, lai izdarītu spiedienu uz otru valsti”,  uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Deklarācija pret patvaļīgas aizturēšanas izmantošanu starpvalstu attiecībās tapusi pēc Kanādas iniciatīvas. Tā saņēmusi jau 60 valstu atbalsta apliecinājumus, tajā skaitā no Eiropas Savienības.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā