Valsts sekretārs Trīs jūru iniciatīvas nacionālo koordinatoru sanāksmē uzsver: reģionālai sadarbībai ir būtiska nozīme izaugsmi veicinošu infrastruktūras projektu īstenošanā

11.02.2021. 18:18

2021. gada 11. februārī video formātā notika Trīs jūru iniciatīvas (TJI) valstu nacionālo koordinatoru sanāksme. Gatavojoties TJI samitam šī gada jūnijā, 12 Baltijas, Adrijas un Melnās jūras valstu pārstāvji, stratēģiskie partneri (ASV, Vācijas un Eiropas Komisija) un TJI Investīciju fonda pārstāvji diskutēja par turpmākām TJI attīstības perspektīvām, kā arī investīciju piesaistes nepieciešamību TJI Investīciju fondam. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.

 Valsts sekretārs uzsvēra, ka TJI rada labākus priekšnosacījumus reģiona valstu sadarbības attīstībai un drošībai, kā arī sniedz papildu iespējas izlīdzināt un mazināt atšķirības Eiropas transporta, enerģētikas un digitālās infrastruktūras kvalitātē.

A. Pelšs izteica gandarījumu par ASV aktīvu iesaisti TJI un gatavību veikt finansiālu ieguldījumu TJI Investīciju fondā. Visam reģionam īpaši svarīga ir turpmāka jaunās ASV administrācijas iesaiste iniciatīvā.

Latvija kopš 2018. gada ir devusi būtisku pienesumu Investīciju fonda izveidē, un pērn tika oficiāli apstiprināts lēmums par Latvijas ieguldījumu Investīciju fondā. Turpmāk ir svarīgi panākt, lai sarunās ar Investīciju fondu tiek apstiprināti Latvijas un reģiona izaugsmi veicinoši infrastruktūras projekti transporta, enerģētikas un digitālās komunikācijas sektoros.

Covid-19 pandēmijas skartā ekonomikas un finanšu joma nosaka reģiona valstu sadarbības un infrastruktūras attīstības nepieciešamību.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka reģionālu infrastruktūras projektu īstenošana enerģētikas, transporta un digitālajā jomā veicina ātru, elastīgu un “zaļu” ekonomikas atveseļošanos un ir kopīgs visu TJI valstu un stratēģisko partneru mērķis.

Informācijai

2016. gadā dibinātā TJI ir reģionāla ekonomiskas sadarbības platforma, kas veidota, lai mazinātu Eiropas Savienības (ES) ziemeļu–dienvidu reģionā esošās savienojamības plaisas enerģētikas, transporta infrastruktūras un digitālās komunikācijas jomās, stiprinātu ES līmeņa kohēziju un transatlantiskās sadarbības saites. Iepriekšējās galotņu sanāksmes ir notikušas Horvātijā (2016), Polijā (2017), Rumānijā (2018), Slovēnijā (2019) un Igaunijā (2020). 2021. gada TJI samitu organizē Bulgārija.

TJI veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski novietotas ap Adrijas, Baltijas un Melno jūru: Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija. TJI partneri ir ASV, Vācija un Eiropas Komisija.

TJI Investīciju fonds dibināts ar mērķi attīstīt spēcīgu reģionālās ekonomikas mugurkaulu, sniedzot platformu stratēģiski nozīmīgu infrastruktūras projektu īstenošanai. 2020. gada 16. septembrī TJI Investīciju fondam oficiāli pievienojās “Attīstības finanšu institūcija ALTUM”. Valstis, kuras pievienojušas TJI Investīciju fondam ir: Polija, Rumānija, Igaunija, Latvija, Ungārija, Bulgārija, Slovēnija, Lietuva un Horvātija.  

Papildu informācija par TJI tiešsaistē:

 http://www.3seas.eu

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā