Ārlietu ministrs piedalās 9. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas samitā

09.02.2021. 14:51

2020. gada 9. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās 9. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (CAEV-Ķīnas sadarbības formāts) samitā, kas notika tiešsaistes režīmā. Samitu ar vadmotīvu “Praktiskās sadarbības stiprināšana kā atbilde mūsdienu izaicinājumiem” šogad rīkoja Ķīna un to vadīja Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins (Xi Jinping). Valstu pārstāvji pārrunāja sadarbību cīņā pret COVID-19 un ekonomiskās sadarbības atjaunošanu pēc-pandēmijas laikā.

E. Rinkēvičs uzsvēra, ka pandēmija ir globāls izaicinājums, kura pārvarēšanai valstīm ir jābūt solidārām, jārīkojas caurskatāmi un starptautisko normu ietvaros. Ministrs norādīja, ka Latvijai kā Eiropas Savienības dalībvalstij ir būtiski, lai attīstot ekonomisko sadarbību ar Ķīnu, tiktu ievēroti godīgas konkurences, savstarpējības un cilvēktiesību principi. 

CAEV-Ķīnas sadarbības formāta ietvaros Latvija iestājas par sabalansētām un uz tirgus ekonomikas principiem balstītām tirdznieciskām un investīciju attiecībām ar Ķīnu. Latvija ir ieinteresēta attīstīt ilgtspējīgus transporta un loģistikas risinājumus starp Eiropu un Āziju preču un pakalpojumu plūsmu stabilitātes nodrošināšanai. E. Rinkēvičs arī norādīja, ka pandēmijas laikā ir būtiski uzturēt jau nodibinātos kontaktus kultūras jomā, izmantojot inovatīvus digitālos risinājumus.

Informācijai

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta mērķis ir stiprināt Ķīnas sadarbību ar 12 ES dalībvalstīm (Bulgāriju, Čehiju, Grieķiju, Horvātiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju) un piecām Rietumbalkānu valstīm (Albāniju, Bosniju-Hercegovinu, Ziemeļmaķedoniju, Melnkalni un Serbiju) investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības, kultūras un citās jomās.

Iepriekšējais samits notika 2019. gada aprīlī Dubrovnikā, Horvātijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā