Edgars Rinkēvičs aicina uzsākt konferenci par Eiropas nākotni

18.01.2021. 16:36

2021. gada 18. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē videokonferences formātā.

Diskusijā par Eiropas nākotnes konferenci ārlietu ministrs uzsvēra digitālo platformu izmantošanu, kā arī aicināja konferenci veidot maksimāli iekļaujošu un pieejamu. Vairākums dalībvalstu pārstāvju uzsvēra nepieciešamību konferenci uzsākt pēc iespējas ātrākā laikā un panākt vienošanos par tās formātu un virsvadību.

Sanāksmē Portugāle informēja dalībvalstu pārstāvjus par savas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm. Portugāles prezidentūras moto ir “Laiks gūt rezultātus – taisnīga, zaļa un digitāla atlabšana” un noteikti trīs prioritārie darba virzieni:

1) veicināt Eiropas atveseļošanos, izmantojot klimata un digitālās pārejas;

2) īstenot ES sociālo pīlāru kā galveno elementu taisnīgas un iekļaujošas klimata un digitālās pārejas nodrošināšanai;

3) stiprināt Eiropas stratēģisko autonomiju, saglabājot Eiropas atvērtību pasaulei.

Sanāksmē pārstāvji diskutēja arī par nepieciešamību turpināt maksimāli ciešu ES koordināciju Covid-19 jautājumos, īpaši par vakcinācijas tēmu.

 

Informācijai

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2021. gada pirmajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Portugāle.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā