Ārlietu ministrs uzsver koordinētas NB8 un ES pieejas nozīmi sadarbībā ar ASV

18.12.2020. 20:36

2020. gada 18. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) ārlietu ministru videokonferencē, lai pārrunātu globālās un Eiropas aktualitātes, kā arī atskatītos uz NB8 sadarbību 2020. gadā un iezīmētu plānus nākamajam gadam.

Diskusijā par transatlantisko attiecību nākotni E. Rinkēvičs atzīmēja nepieciešamību saglabāt ciešas transatlantiskās saites un uzsvēra koordinētas NB8 un ES pieejas nozīmi. Ministri bija vienisprātis, ka ir nepieciešams turpināt sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai. Sanāksmes laikā ministri pārrunāja arī aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un ierobežojumiem, dzimumu līdztiesības jautājumiem un Turciju, kā arī praktiskus jautājumus par turpmāko sadarbību ar Lielbritāniju.

Sanāksmes noslēgumā Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto informēja, ka Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības galvenā tēma 2021. gadā būs pandēmijas negatīvās ietekmes mazināšana, īpašu uzmanību veltot digitalizācijai, inovācijām un klimata politikai.

Informācijai

NB8 formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. 2020. gadā NB8 darbu koordinē Igaunija, kas noteikusi šādas prioritātes: drošības stiprināšana, transatlantiskās attiecības un Austrumu partnerība, sadarbība kiberdrošības jomā, reģionālās transporta un enerģētikas infrastruktūras projektu attīstība, digitālā sadarbība, klimata un vides jautājumi, sadarbība kultūrā un veselības aprūpē. 2021. gadā NB8 sadarbību koordinēs Somija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā