Politiskais direktors pārrunā sadarbības iespējas ar Karību jūras reģiona valstu organizāciju

18.12.2020. 17:36

2020. gada 17. decembrī videoformātā notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Jāņa Mažeika konsultācijas ar Karību valstu kopienas (The Caribbean Community, CARICOM) ģenerālsekretāra vietnieku ārlietu jautājumos Kolinu Grandersonu (Colin Granderson). Saruna notika pēc Latvijas iniciatīvas, lai labāk iepazītu CARICOM valstu prioritātes un piedāvātu Latvijā radītus tehnoloģiskus risinājumus.

J. Mažeiks iepazīstināja ar Latvijas prioritātēm un darbu ANO struktūrās, kurās notiek sadarbība ar Karību jūras reģiona valstīm, kā arī ar Latvijas iniciatīvām un pieredzi tādu jautājumu risināšanā kā cīņa pret dezinformāciju. Politiskais direktors informēja par vairākiem Latvijas kompāniju tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas varētu būt noderīgi Karību jūras reģiona valstīm, piemēram, mākslīgā intelekta un mašīntulkošanas risinājumi, lai nodrošinātu patiesu informāciju dzimtajā valodā, pakalpojumu un darba vides digitalizācija (e-Saeima, mācību process skolās), kā arī bezpilota aviācijas un zemūdens sistēmas vides novērošanas un remontdarbu veikšanai.

K. Grandersons novērtēja Latvijas uzņēmumu inovācijas un tehnoloģiskos risinājumus, kas varētu būt noderīgi CARICOM dalībvalstīm. CARICOM sekretariāts informēs dalībvalstis par sadarbības iespējām ar Latviju.

 

Informācijai

CARICOM (Karību valstu kopiena) dibināta 1973. gadā, tajā ir 15 dalībvalstis: Antigva un Barbuda, Bahamas, Barbadosa, Beliza, Dominika, Grenāda, Gajāna, Haiti, Jamaika, Montserrata, Sentlūsija, Sentkitsa un Nevisa, Sentvinsenta un Grenadīnas, Surinama, Trinidāda un Tobāgo un piecas Asociētās valstis: Angilja, Bermuda, Kaimanu Salas, Tērksas un Kaikosas, Britu Virdžīnu Salas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā