Edgars Rinkēvičs uzsver ciešākas sadarbības nozīmi starp Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību reģiona valstīm

14.12.2020. 19:40

2020. gada 14. decembrī attālināti notika Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu ārlietu ministru neformālā sanāksme, kurā piedalījās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Savā uzrunā E.Rinkēvičs norādīja, ka abiem reģioniem un to valstīm ir jāapvieno spēki, zināšanas un jādalās pieredzē, lai risinātu sarežģītos COVID-19 pandēmijas radītos izaicinājumus. Ir būtiski atrast visstabilāko un efektīvāko veidu, kā atjaunot ekonomiku un maksimāli izmantot dažādu tirdzniecības un asociācijas līgumu sniegtās iespējas. Pandēmijas apstākļi rosina radošumu un zinātniskus atklājumus. Dalīšanās ar tiem veicinās ātrāku izeju no krīzes un ekonomisku atgūšanos un izaugsmi. Ārlietu ministrs īsi iepazīstināja ar Latvijas uzņēmu radītajiem digitāliem risinājumiem, kas palīdz pārvarēt COVID-19 krīzes izaicinājumus.

Ministrs arī uzsvēra, ka pandēmijas apstākļos ir vienlīdz svarīgi vērsties pret centieniem izplatīt dezinformāciju un pasargāt sabiedrību no tās sekām. Nepieciešams uzlabot dažādu sociālo platformu atbildību un caurskatāmību, ierobežojot dezinformāciju. Tai pat  laikā ir jāatbalsta un jāstiprina tādas pamattiesības kā vārda brīvība.

Līdz ar COVID-19 pandēmijas tūlītējo izaicinājumu pārvarēšanu sanāksmē tika apspriesta arī partnerība “zaļās” ekonomikas ieviešanai un sadarbība digitālajā jomā.

Sanāksmes ietvaros š.g. 14.-15. decembrī notiek vairāki forumi video formātā par digitalizācijas aspektiem un starpreģionālo sadarbību ekonomiku atveseļošanas un izaugsmes jautājumos. Š.g. 15. decembra forumos plānojuši piedalīties arī vairāki Latvijas uzņēmumi.

Sanāksmi organizēja Vācijas Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē un tajā piedalījās 52 valstu ārlietu ministri, ka arī Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas un Pasaules pārtikas programmas pārstāvji.

Sanāksmes dalībnieku kopīgs paziņojums (angļu val.).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā